Menu

Koncert: Kamilya Jubran & Werner Hasler

18.11. / G. 19:00
Teatr Śląski — Scena w Malarni / Katowice

↑ fot. Manuel Schuepfer

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Francuzka o palestyńskich korzeniach i Szwajcar od wielu lat wspólnie odkrywają wszechświat muzycznych możliwości. Różne barwy, kultury, języki, złożone wersy konfrontują się ze sobą, uzupełniają, podkreślają swoją odrębność, a zarazem harmonijnie współistnieją. Nie dziwi — Kamilya Jubran i Werner Hasler współpracują od 2002 roku, razem tworzą i improwizują.

Jubran jest jedną z najbardziej szanowanych twórczyń eksperymentalnej i alternatywnej muzyki arabskiej, a Werner Hasler to kompozytor, znakomity trębacz i doświadczony twórca muzyki elektronicznej. Od ponad dwóch dekad realizują wspólne projekty muzyczne, inspirują się odmiennymi kulturami, łączą umiejętności wokalne Jubran z oryginalną estetyką muzyki tworzonej przez Haslera.

W 2019 roku nakładem Everest Records ukazał się kolejny album duetu zatytułowany „و WA”, co po arabsku znaczy „i”, a trzy lata później duet odbył miesięczną rezydencję w Prozess Bern, gdzie album został wzbogacony o efekty kolejnych muzycznych eksploracji.

Koncert odbędzie się 18 listopada o godzinie 19:00 na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach. Bilety w cenie 30 PLN są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Kamilya Jubran & Werner Hasler — „خلل KHALAL”

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.