Menu

Koncert: TRYP

16 listopada 2019
Województwo Śląskie

↑ fot. Paweł Giza

ⅩⅩⅧ Festiwal Ars Cameralis

Zespół TRYP wraca z nowym materiałem! Pomysł na drugą płytę zatytułowaną „Trypolis” zrodził się podczas niecodziennego spotkania. W jednym z łódzkich barów członkowie grupy poznali najemnika, który przez dziesięć lat uczestniczył w konfliktach krajów Maghrebu i dorobił się sporej fortuny. Jego wspomnienia zainspirowały 11 piosenek, które usłyszymy podczas listopadowego koncertu.

Formacja powstała w 2008 roku z inicjatywy Kuby Wandachowicza (CKOD, Mister D.), Roberta Tuty (1984, NOT, Agressiva 69, Bielas i Marynarze) i Marcina Pryta (19 Wiosen, 11). W 2009 roku, po wydaniu epki „Wędrówka ludów” do zespołu dołączył Paweł Cieślak. Rok później w Hasselhoff Studio powstał pierwszy album zespołu „Kochanówka”, który został poświęcony ofiarom nazistowskiej akcji przymusowej eutanazji T4. Po kilkunastu występach zespół zawiesił działalność. Członkowie grupy spotkali się ponownie w 2016 roku. Do składu dołączył wówczas Piotr Połoz (Psychocukier, Tsvey) i powstała epka „Nagie serce”. W kolejnych latach rozpoczęto prace nad drugim studyjnym albumem zespołu, który przywitał kolejnych członków — Marcina Zabrockiego (Pogodno, Mordy) oraz Pawła Gizę, który zajmuje się warstwą wizualną działalności muzycznej zespołu.

Sam TRYP swoją twórczość określa jako techno rap psycho punk. Koncerty są niepowtarzalną okazją do zgłębienia nieznanych przestrzeni muzycznych, ponieważ muzycy przesuwają granice dźwiękowej inwazji. Już 16 listopada zapraszamy na występ zespołu w ramach ⅩⅩⅧ Festiwalu Ars Cameralis! Więcej informacji wkrótce.

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.