Menu

Koncert: TRYP

16 listopada 2019
Województwo Śląskie

↑ fot. Paweł Giza

ⅩⅩⅧ Festiwal Ars Cameralis

Zespół TRYP wraca z nowym materiałem! Pomysł na drugą płytę zatytułowaną „Trypolis” zrodził się podczas niecodziennego spotkania. W jednym z łódzkich barów członkowie grupy poznali najemnika, który przez dziesięć lat uczestniczył w konfliktach krajów Maghrebu i dorobił się sporej fortuny. Jego wspomnienia zainspirowały 11 piosenek, które usłyszymy podczas listopadowego koncertu.

Formacja powstała w 2008 roku z inicjatywy Kuby Wandachowicza (CKOD, Mister D.), Roberta Tuty (1984, NOT, Agressiva 69, Bielas i Marynarze) i Marcina Pryta (19 Wiosen, 11). W 2009 roku, po wydaniu epki „Wędrówka ludów” do zespołu dołączył Paweł Cieślak. Rok później w Hasselhoff Studio powstał pierwszy album zespołu „Kochanówka”, który został poświęcony ofiarom nazistowskiej akcji przymusowej eutanazji T4. Po kilkunastu występach zespół zawiesił działalność. Członkowie grupy spotkali się ponownie w 2016 roku. Do składu dołączył wówczas Piotr Połoz (Psychocukier, Tsvey) i powstała epka „Nagie serce”. W kolejnych latach rozpoczęto prace nad drugim studyjnym albumem zespołu, który przywitał kolejnych członków — Marcina Zabrockiego (Pogodno, Mordy) oraz Pawła Gizę, który zajmuje się warstwą wizualną działalności muzycznej zespołu.

Sam TRYP swoją twórczość określa jako techno rap psycho punk. Koncerty są niepowtarzalną okazją do zgłębienia nieznanych przestrzeni muzycznych, ponieważ muzycy przesuwają granice dźwiękowej inwazji. Już 16 listopada zapraszamy na występ zespołu w ramach ⅩⅩⅧ Festiwalu Ars Cameralis! Więcej informacji wkrótce.

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 20.05.2024

  Koncert: La Francesina & G. F. Händel

  Wystep belgijskiej solistki Sophie Junker oraz francuskiej Orkiestry Le Concert de l’Hostel Dieu z Lyonu pod kierownictwem klawesynisty Franka-Emmanuela Comte.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 27.05.2024

  IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

  W programie znalazły się loty konkursowe, nocne pokazy balonowe oraz koncerty zespołów: Bluszcz, Leepy, Big Cyc, Krzikopa, Baasch i Natalia Nykiel.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.