Menu

Koncerty: Fågelle | Enji

17 listopada 2024 | godz. 19:00
Kinoteatr Rialto | Katowice

↑ Fågelle, fot. Per Larsson

ⅩⅩⅩⅢ Festiwal Ars Cameralis

Fågelle i Enji dołączają do programu tegorocznej edycji Festiwalu Ars Cameralis! Choć dzieli je tysiące kilometrów, to łączy je silne przywiązanie do miejsca, z którego pochodzą. Zapraszamy na tę podwójną dawkę muzycznych wrażeń już 7 listopada o godzinie 19:00 do katowickiego Kinoteatru Rialto. Bilety na podwójny koncert są dostępne na portalach ticketmaster.pl (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki) oraz kicket.com (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), a poniżej można znaleźć szczegółowe informacje o artystkach.

Fågelle

Pochodząca ze Szwecji Fågelle zadebiutowała zaledwie pięć lat temu, a na swoim koncie ma już dwa albumy — „Helvetesdagar” i „Den scenska vreden” — oraz występy w słynnych salach koncertowych (Roadburn, Berghain Cantine, Electrowerkz). Supportowała także BIG|BRAVE oraz Esben and the Witch. Twórczość artystki jest odzwierciedleniem jej osobowości, która łączy w sobie liryczne spojrzenie na rzeczywistość z nieokiełznaną ekspresją. Na żywo Fågelle porusza się pomiędzy cichymi, folkowymi momentami a ścianami dźwięków przesiąkniętymi elektronicznymi zakłóceniami, o czym przekonamy się już w listopadzie.

Fågelle | Jag går när jag är klar

Enji

Tego samego wieczoru będziemy gościli Enji, która dorastała w mongolskiej jurcie w rodzinie
robotniczej. Niecodzienne pochodzenie znajduje odbicie w twórczości artystki, jak sama bowiem mówi: „jestem Ułan, muszę pamiętać kim jestem. To mnie wzmacnia”. Enji zadebiutowała w 2017 roku albumem „Mongolian song”, na którym śpiewała utwory skomponowane przez jednego z najważniejszych mongolskich kompozytorów muzyki poważnej i folkowej Sembiina Gonchigsumlaaę. Kilka lat później artystka wydała bardziej autorską płytę „Ursgal”, a ostatni album — „Ulaan” — ukazał się w ubiegłym roku i jest połączeniem tradycyjnych mongolskich brzmień ze współczesnym jazzem.

Enji | Ulaan

Polecamy

  • 30.10.2024

    Wystawa: Mark Steinmetz. Odkrywając światłość | Taken from Light

    Wystawa fotografa, który od dziesięcioleci portretuje anonimowych ludzi i miejsca, przede wszystkim spacerując po przedmieściach i miastach amerykańskiego Południa.

  • 31.10.2024

    Wystawa: Joanna Helander & Bo Persson. Podążając za cieniem

    Zapraszamy na wernisaż wystawy odsłaniającej fotograficzno-filmowe imaginarium Joanny Helander współtworzone z Bo Perssonem.

  • 17.01.2025

    Spotkanie autorskie

    Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie „Joanna Helander & Bo Persson. Podążając za cieniem”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.