Menu

Koncert: Brandt Brauer Frick

25.05. / godz. 20:00
JAZBAR Muchowiec / Katowice

↑ fot. Antonio Pedro & Megan Courtis

Projekt „Śląskie! Europa!”

1 maja 2024 roku przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W związku z tym Instytucja Kultury Ars Cameralis wraz z partnerami przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólnym hasłem „Śląskie! Europa!”. W ramach projektu Instytucja, razem z Województwem Śląskim, More Music Agency i Taruon Nowa Muzyka Katowice, zaprasza na koncert Brandt Bauer Frick, który odbędzie się 25 maja o godzinie 20:00 w JAZBAR Muchowiec (ul. Francuska 263, Katowice).

Brandt Brauer Frick to obecnie jeden z najciekawszych zespołów grających elektronikę. Tworzą go Daniel Brandt, Jan Brauer i Robert Frick, a wszystko zaczęło się od rave’u, jeszcze w 2008 roku. Artystów połączyła prawdziwa przyjaźń, mimo że pochodzili z różnych miast i różnych środowisk. Punktem wyjścia była chęć wspólnego tworzenia — łącznikiem okazała się mieszanina elektroniki, techno i minimalizmu. Tak narodził się zespół, którego niezwykłe brzmienie z miejsca zawładnęło parkietami na całym świecie. 

Daniel Brandt upatruje początków grupy we wspólnym wyjściu na koncert Ensemble Modern, którzy grali „Music for 18 musicians” Steve’a Reicha w Kölner Philharmonie, co nie powinno dziwić — wszyscy członkowie Brandt Brauer Frick są bowiem wyjątkowymi instrumentalistami, a inspiracje czerpią z tak różnych gatunków, jak minimalizm, dance, techno, krautrock, neue musik, funk czy wave. Debiutancki album zespołu „You Make Me Real” ukazał się w 2010 roku nakładem kultowej wytwórni !K7. Rok później ukazał się „Mr. Machine”, a w 2013 roku grupa opublikowała „Miami”. Rok 2016 to z kolei „Joy” wydany już nakładem Because Music, podobnie jak „Echo” z 2019 i ostatni album grupy — „Multi Faith Prayer Room” z 2022. Pomiędzy wspólnymi nagraniami i koncertami, artyści udzielają się w odrębnych projektach, które wpływają na ich wspólną twórczość. Jan tworzy muzykę teatralną i zajmuje się inżynierią, Paul dołączył do Tangerine Dream, a Daniel tworzy solowo m.in. pracując nad filmem. 

Euforyczne klubowe rytmy, funk i syntezatory, skomplikowane aranżacje: z każdym kolejnym nagraniem Brandt Brauer Frick eksperymentuje i zmienia swoje brzmienie. Ich koncerty to niezapomniane przeżycie, koniecznie trzeba to zobaczyć na żywo!

Bilety na koncert w cenie 40 zł są dostępne na portalach: biletomat.pl (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), Going. (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), Empik (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

XXXIII Festiwal Ars Cameralis

  • 23.08.2024

    Koncert: 33

    Koncert zespołu, którego muzyka jest wypadkową eksperymentalnego popu, ostrego techno, industrialu i inspiracji barokiem.

  • 30.08.2024

    Spotkanie: Lebda, Błoch, Cieplak

    Spotkanie literackie wokół tematu czułości, intymności, otwartości i bliskości we współczesnym świecie.

  • 12.08.2024

    Niebiańskie harmonie: The Sixteen

    Wyjątkowa okazja nie tylko dla miłośników muzyki dawnej, czyli występ jednego z najlepszych zespołów interpretujących chóralną muzykę renesansową, barokową i współczesną.

  • 16.08.2024

    Spotkanie: Kącka, Moskal, Małochleb

    Spotkanie wokół macierzyństwa i sytuacji matek, a także przemocy społecznej wobec dzieci z niepełnosprawnościami.

  • 05.07.2024

    Koncert: Shabaka

    Pierwsze ogłoszenie tegorocznego ⅩⅩⅩⅢ Festiwalu Ars Cameralis! Wyjątkowy koncert legendarnego muzyka jazzowego Shabaki Hutchingsa.

  • 02.09.2024

    Spotkanie: Górska, Czarnik, Ochędowska

    Spotkanie literackie poświęcone odkrywaniu własnej tożsamości i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie.

  • 26.08.2024

    Koncert: Kosmonauci

    Do programu Festiwalu dołącza kwartet, którego twórczość opiera się zarówno na tradycji jazzowej, jak i hiphopie czy d'n'b.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.