Menu

Aleksandra Słyż + Maks Posio / James Ferraro

↑ fot. James Ferraro

12 listopada / godz. 20:00
Kinoteatr Rialto / Katowice

ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

Zapraszamy na podwójną dawkę muzycznych wrażeń. Wieczór otworzy występ kompozytorki i sound designerki Aleksandry Słyż, której towarzyszyć będzie artysta wizualny Maks Posio. Zaraz potem na scenie katowickiego Kinoteatru Rialto zagra undergroundowy muzyk i kompozytor James Ferraro. Koncerty odbędą się w sobotę, 12 listopada o godzinie 20:00. Bilety w cenie 30 zł są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ ALEKSANDRA SŁYŻ + MAKS POSIO
Aleksandra Słyż to kompozytorka, sound designerka i reżyserka dźwięku. Ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznańską Akademię Muzyczną oraz Królewskie Konserwatorium w Sztokholmie. Od 2017 roku prowadzi badania artystyczne, w których zajmuje się eksperymentami dotyczącymi sonifikacji ruchu i gestu, ludzkich odruchów proprioceptywnych oraz różnych rodzajów interakcji.

Prace Aleksandry Słyż prezentowane były na festiwalach muzycznych i filmowych w Europie i USA, m.in. Audiorama, Avant Art Festival, Kiev Music Festival, Open Source Art, UNM Festival, Unsound. Jest członkinią międzynarodowego projektu We Are Europe oraz platformy SHAPE+, zrzeszającej twórców innowacyjnej muzyki i sztuk audiowizualnych w Europie.

Podczas występów na żywo Aleksandra Słyż szuka subtelnych połączeń między instrumentami akustycznymi a syntezatorami modułowymi, tworząc bogate i różnorodne dronowe struktury, które powoli, ale intensywnie pulsują i rezonują z otaczającą przestrzenią oraz odbiorcą.

Podczas koncertu w ramach Festiwalu Ars Cameralis artystce towarzyszyć będzie Maks Posio — artysta wizualny, który w swojej twórczości łączy render z wideo, rzeźbą, skanami 3D oraz formami audiowizualnymi. W pracy z dźwiękiem Posio wykorzystuje przede wszystkim przestrzenie liminalne, tworząc masywne, szorstkie, wielostrukturowe i wielowymiarowe rzeczywistości cyfrowe, którymi manipuluje w czasie rzeczywistym.

→ JAMES FERRARO
Undergroundowy muzyk, kompozytor i wirtualny atmosferysta, który małymi partiami wydawał swoją muzykę na kasetach, cd-r’ach i vhs’ach. James Ferraro zaczynał swoją karierę na początku ⅩⅩⅠ wieku w noise’owym zespole The Skaters. Po jego rozpadzie skupił się na solowej pracy — wydał wiele płyt zarówno pod swoim nazwiskiem, jak i licznymi pseudonimami.

„Far Side Virtual”, album Jamesa Ferraro z 2011 roku, często uznawany jest za przyczynek do rozwoju mikro-gatunków takich jak hypnagogic pop czy vaporwave. Album zdobył też tytuł płyty roku kultowego magazynu The Wire, a sam Simon Reynolds w swojej słynnej książce „Retromania” nazwał go muzycznym kamieniem milowym.

James Ferraro to artysta z prawdziwego zdarzenia, który stworzył jedne z najbardziej fascynujących i kunsztownych przykładów muzyki współczesnej. W swojej twórczości łączy impresjonistyczną, wszechogarniającą wyobraźnię ze szczerym uwielbieniem dla najbłyskotliwszych i najśmielszych momentów amerykańskiej popkultury. James Ferraro odwołuje się do takich współczesnych wątków, jak konsumpcjonizm, cybernetyka, kontrkultura, Nowy Jork po 11 września czy upadek cywilizacji.

Projekt: Śląskie! Europa!

  • 08.04.2024

    Koncert: Barok Ponad Granicami

    Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

  • 05.04.2024

    Koncert: .VRIL (ambient set)

    Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

  • 04.04.2024

    Koncert: Pablopavo i Ludziki

    Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  • 19.04.2024

    Koncert: Acid Arab

    Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

  • 12.04.2024

    Koncert: Kroke

    Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

  • 20.03.2024

    Bach na Wielkanoc

    Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.