Menu

Drugi tydzień w namiocie sferycznym

4 — 25 lipca 2021
Duża Łąka / obok Hali Kapelusz / Park Śląski w Chorzowie

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Przez cały lipiec, od wtorku do niedzieli, na Dużej Łące, tuż obok kultowej hali Kapelusz, na odwiedzających Park Śląsk czeka wyjątkowy namiot sferyczny. A w środku pokazy filmów 360°, wieczory muzyczne, warsztaty, zajęcia edukacyjne oraz pokazy filmów dla dorosłych i dzieci.

W tym tygodniu w programie: filmy przybliżające sytuację polityczną i społeczną Górnego Śląska podczas powstańczej zawieruchy, set dj Mellow, warsztaty „Teatralna scenografia bez tajemnic” oraz pokaz filmu „Na noże” (reż. Rian Johnson). Dla najmłodszych przygotowaliśmy natomiast pokaz filmów krótkometrażowych poświęconych wodzie („Hip Hip i Hurra”, „Agatka”, „Mami Fatale”, „Baśnie i bajki polskie”), a po seansie warsztaty kolażowe „Morskie opowieści”, podczas których uczestnicy stworzą z niepotrzebnych gazet swoje ulubione morskie zwierzątka.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują zapisy. Pełny program oraz szczegółowe informacje dotyczące wszystkich wydarzeń można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Projekt — realizowany w związku ze 100-leciem wybuchu Powstań Śląskich — powstał dzięki współpracy Instytucji Kultury Ars Cameralis z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Instytucją Filmową Silesia Film oraz Parkiem Śląskim.

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.