Menu

Festiwal Voicingers 2021

11—19 sierpnia 2021 / Żory

Koncerty, warsztaty wokalne i instrumentalne, jam sessions

Właśnie ruszyła kolejna edycja — współorganizowanego przez Instytucję — Festiwalu Voicingers, którego nadrzędnym celem jest budowa platformy międzynarodowej współpracy przedstawicieli branży muzycznej, a także wsparcie dla młodych profesjonalistów. JazzBus Showcase oraz organizowany co dwa lata, wspólnie ze słowacką wytwórnią Hevhetia, Międzynarodowy Konkurs Jazzowy Dla Muzyków Śpiewających ściągają do Żor artystów z całego świata.

Podczas Festiwalu muzycy nie tylko mają okazję zaprezentować się promotorom muzycznym, dziennikarzom i przedstawicielom wytwórni z kraju i zagranicy, ale także mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych muzyków. W ramach Festiwalu odbywają się bowiem Warsztaty Muzykującej Sceny Wokalnej oraz Warsztaty Jazzowej Interakcji Zespołowej i Form Otwartych. Uczestnicy warsztatów zgłębiają między innymi tajniki oddychania, artykulacji, improwizacji i interpretacji, a także zagadnienia rytmiczne i relaksacyjne. Umiejętności nabyte podczas warsztatów zostają następnie poddane próbie podczas nieodłącznych, festiwalowych jam sessions, podczas których muzycy improwizują w towarzystwie swoich wykładowców.

Jak co roku, zapraszamy na koncerty, spotkania i warsztaty, które odbędą się w Żorach, Suszcu i Zabrzu. Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.