Menu

Festiwal Voicingers 2021

11—19 sierpnia 2021 / Żory

Koncerty, warsztaty wokalne i instrumentalne, jam sessions

Właśnie ruszyła kolejna edycja — współorganizowanego przez Instytucję — Festiwalu Voicingers, którego nadrzędnym celem jest budowa platformy międzynarodowej współpracy przedstawicieli branży muzycznej, a także wsparcie dla młodych profesjonalistów. JazzBus Showcase oraz organizowany co dwa lata, wspólnie ze słowacką wytwórnią Hevhetia, Międzynarodowy Konkurs Jazzowy Dla Muzyków Śpiewających ściągają do Żor artystów z całego świata.

Podczas Festiwalu muzycy nie tylko mają okazję zaprezentować się promotorom muzycznym, dziennikarzom i przedstawicielom wytwórni z kraju i zagranicy, ale także mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych muzyków. W ramach Festiwalu odbywają się bowiem Warsztaty Muzykującej Sceny Wokalnej oraz Warsztaty Jazzowej Interakcji Zespołowej i Form Otwartych. Uczestnicy warsztatów zgłębiają między innymi tajniki oddychania, artykulacji, improwizacji i interpretacji, a także zagadnienia rytmiczne i relaksacyjne. Umiejętności nabyte podczas warsztatów zostają następnie poddane próbie podczas nieodłącznych, festiwalowych jam sessions, podczas których muzycy improwizują w towarzystwie swoich wykładowców.

Jak co roku, zapraszamy na koncerty, spotkania i warsztaty, które odbędą się w Żorach, Suszcu i Zabrzu. Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.