Menu

Festiwal Voicingers 2021

11—19 sierpnia 2021 / Żory

Koncerty, warsztaty wokalne i instrumentalne, jam sessions

Właśnie ruszyła kolejna edycja — współorganizowanego przez Instytucję — Festiwalu Voicingers, którego nadrzędnym celem jest budowa platformy międzynarodowej współpracy przedstawicieli branży muzycznej, a także wsparcie dla młodych profesjonalistów. JazzBus Showcase oraz organizowany co dwa lata, wspólnie ze słowacką wytwórnią Hevhetia, Międzynarodowy Konkurs Jazzowy Dla Muzyków Śpiewających ściągają do Żor artystów z całego świata.

Podczas Festiwalu muzycy nie tylko mają okazję zaprezentować się promotorom muzycznym, dziennikarzom i przedstawicielom wytwórni z kraju i zagranicy, ale także mogą rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych muzyków. W ramach Festiwalu odbywają się bowiem Warsztaty Muzykującej Sceny Wokalnej oraz Warsztaty Jazzowej Interakcji Zespołowej i Form Otwartych. Uczestnicy warsztatów zgłębiają między innymi tajniki oddychania, artykulacji, improwizacji i interpretacji, a także zagadnienia rytmiczne i relaksacyjne. Umiejętności nabyte podczas warsztatów zostają następnie poddane próbie podczas nieodłącznych, festiwalowych jam sessions, podczas których muzycy improwizują w towarzystwie swoich wykładowców.

Jak co roku, zapraszamy na koncerty, spotkania i warsztaty, które odbędą się w Żorach, Suszcu i Zabrzu. Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 05.09.2022

  Ostatni tydzień głosowania

  Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 • 31.08.2022

  Gwarki 2022

  Już za tydzień rozpoczyna się święto Tarnowskich Gór, którego Instytucja jest współorganizatorem.

 • 17.08.2022

  Głosowanie w MBO

  Już za tydzień rozpocznie się głosowanie w czwartej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.