Menu

„Atlas pamięci” zawita do Dąbrowy Górniczej

19.08 — 30.09.2021
Fabryka Pełna Życia / Dąbrowa Górnicza

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

W związku z przypadającą na zeszły rok 40. rocznicą zarejestrowania NSZZ „Solidarność”, Instytucja Kultury Ars Cameralis, we współpracy ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, przygotowała mobilną wystawę.

„Atlas pamięci” odnosi się bezpośrednio do wydarzeń z sierpnia i września 1980 roku, gdy w czterech polskich miastach przedstawiciele związkowców i rządu podpisali tzw. porozumienia sierpniowe. Każdy z mobilnych kontenerów symbolizuje jedno z miast — Szczecin, Gdańsk, Jastrzębie-Zdrój i Dąbrowę Górniczą. Artystycznym dopełnieniem wystawy jest rzeźba „Nadzieja”, wykonana z chromowanego brązu przez Michała Batkiewicza.

Wystawa została zlokalizowana w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej i będzie dostępna dla zwiedzających od jutra, 19 sierpnia do końca września, w godzinach 15:00 — 20:00 (wtorek — piątek) oraz 10:00 — 18:00 (sobota — niedziela). Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a na jej terenie obowiązuje reżim sanitarny: kontenery zwiedzamy w maseczkach, zachowujemy bezpieczną odległość, a przed wejściem dezynfekujemy ręce. Więcej informacji o wystawie można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadań: „Wystawa na 40-lecie Solidarności” oraz „Atlas Pamięci — Wystawa na 40-lecie Solidarności — architektura zewnętrzna”.

Mecenat
Producent
Współorganizator

Polecamy

 • 05.09.2022

  Ostatni tydzień głosowania

  Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 • 31.08.2022

  Gwarki 2022

  Już za tydzień rozpoczyna się święto Tarnowskich Gór, którego Instytucja jest współorganizatorem.

 • 17.08.2022

  Głosowanie w MBO

  Już za tydzień rozpocznie się głosowanie w czwartej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.