Menu

Jenny Hval „The Practice of Love”

22 — 23 listopada 2019, G. 19:00
Miejscownik. Tygiel Kulturalny / Teatr Śląski — Scena w Galerii

ⅩⅩⅧ Festiwal Ars Cameralis

Znakomita norweska artystka zawita na Górny Śląsk już w listopadzie i zaprezentuje swój nowy autorski projekt „The Practice of Love”. Manipulując dźwiękiem, tekstem i obrazem, Jenny Hval zaprosi polską publiczność na magiczny seans, podczas którego zgłębi naturę procesu twórczego. 23 listopada o godzinie 19:00 na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego w Katowicach. Bilety dostępne na portalach Biletomat, Ticketmaster, Ticketportal.

Jenny Hval pisze, śpiewa, komponuje… Jej artystyczny głos jest niezwykle złożony, a przy tym obecny i dostępny. W swojej twórczości artystka splata muzykę, literaturę oraz sztuki performatywne i wizualne. Pierwsze dwa krążki ukazały się pod pseudonimem Rockettothesky: „To Sing You Apple Trees” (2006) oraz „Medea” (2008). Natomiast jako Jenny Hval wydała cztery albumy oraz epkę: „Viscera” (2011), „Innocence Is Kinky” (2013), „Apocalypse, girl” (2015), „Blood Bitch” (2016) oraz „The Long Sleep EP” (2018). Trzy ostatnie pozycje zostały wyprodukowane przy współpracy z legendą noise’u Lassem Marhaugiem. Jako pisarka zadebiutowała powieścią „Perlebryggeriet” (2009). W 2012 roku światło dzienne ujrzała książka „Inn i ansiktet”, która porusza zagadnienia kultury obrazkowej i snuje refleksje na temat potencjału oraz ograniczeń kobiecego głosu. Druga powieść artystki „Å hate Gud” ukazała się we wrześniu ubiegłego roku.

Najnowszy projekt Jenny Hval — „The Practice of Love” łączy muzykę, literaturę oraz ruch. Podczas procesu, który sama określa jako magię, artystka zgłębia elementy dźwiękowe, wizualne i choreograficzne, przekształcając je w nowe treści. Towarzyszy jej utalentowany zespół muzyków eksperymentalnych i tancerzy. „The Practice of Love” w niezwykły sposób bada związki życia i sztuki. Szuka paralel, eksploruje relacje międzyludzkie, stara się dotrzeć do źródeł empatii i podstaw wspólnego języka. Studiuje współzależność głosu/obecności/życia oraz słowa/nieobecności/śmierci. Głos jest bowiem zawsze przynależny ciału, za jego pomocą człowiek komunikuje się z innymi.

Premiera projektu odbędzie się 20 września 2019 podczas Ultima Oslo Contemporary Music Festival, który — wraz z Black Box Teater — odpowiada za produkcję „The Practice of Love”. Natomiast po raz pierwszy w Polsce Jenny Hval zaprezentuje projekt już w listopadzie w ramach ⅩⅩⅧ Festiwalu Ars Cameralis!

W ramach Festiwalu, 22 listopada o godzinie 19:00 w katowickim Miejscowniku. Tyglu Kulturalnym odbędzie się spotkanie literackie z artystką, która ma na swoim koncie już trzy powieści. Jej literacki debiut doczekał się w ubiegłym roku angielskiego przekładu, który ukazał się w londyńskim wydawnictwie Verso pod tytułem „Paradise Rot”.

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 20.05.2024

  Koncert: La Francesina & G. F. Händel

  Wystep belgijskiej solistki Sophie Junker oraz francuskiej Orkiestry Le Concert de l’Hostel Dieu z Lyonu pod kierownictwem klawesynisty Franka-Emmanuela Comte.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 27.05.2024

  IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

  W programie znalazły się loty konkursowe, nocne pokazy balonowe oraz koncerty zespołów: Bluszcz, Leepy, Big Cyc, Krzikopa, Baasch i Natalia Nykiel.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.