Menu

Koncerty finałowe Juromanii w Ogrodzieńcu

22 września 2018
Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu / Gród na Górze Birów

↑ Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów, fot. Agnieszka Kalinowska

Juromania 2018

22 września odbędzie się pierwsza edycja Juromanii — Święta Szlaku Orlich Gniazd. Jeden z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce oferuje niezwykle szeroką rozpiętość doznań i aktywności: od rozrywki i zabawy, przez kulturę, edukację, aż po sportowe emocje i odpoczynek czy zadumę na łonie przyrody. Dzięki Juromanii te wszystkie emocje będzie można przeżyć w jeden dzień, by później wracać na Jurę po jeszcze więcej!

Gminy i obiekty biorące udział w Święcie Szlaku Orlich Gniazd przygotowały zestaw wyjątkowych atrakcji i niespodzianek tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Tego dnia w Ogrodzieńcu czekać będą pokazy kulinarne i taneczne, pokazy mody dawnej, walki rycerskie, liczne warsztaty, a także pokazy sokolników i wystawa ptaków drapieżnych. Natomiast na terenie Grodu na Górze Birów na spragnionych mocnych wrażeń czeka nocne zwiedzanie z przewodnikiem oraz możliwość ucieczki z escape roomu zlokalizowanego w Baszcie Skazańców. Dla wytrwałych przygotowano zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec oraz Grodu na Górze Birów połączone z wróżbami, alchemią i magią.

Zwieńczeniem dnia pełnego emocji będą dwa niezwykłe koncerty. O godzinie 19:00 na Podzamczu Zamku Ogrodzieniec zagra Jamal, a o 20:15 na scenę wejdą Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów.

Więcej o artystach

Jamal

Początki zespołu sięgają 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia — Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki — rozpoczęło współpracę tworząc głównie kawałki rapowe. W 2005 roku nakładem wytwórni Pomaton EMI ukazał się debiutancki krążek Jamala „Rewolucje”, który okazał się wielkim sukcesem. Na płycie znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet kawałki inspirowane jazzem. Następne płyty „Urban Discotheque” (2008) oraz „Miłość” (2013) były dla fanów sporym zaskoczeniem, pojawiło się bowiem sporo nowych syntetycznych brzmień, idealnie komponujących się z reggae i energicznym wokalem Mioda.

Obecnie zespół promuje czwartą płytę „1994”, na której Tomek Mioduszewski powraca do swoich młodzieńczych inspiracji muzycznych, wzbogacając je o wrażliwość dojrzałego mężczyzny i doświadczonego artysty. Każdy, kto w latach 90-tych był młodym, chłonącym muzykę człowiekiem, znajdzie na tym albumie kawałek samego siebie. Album jest odrobinę sentymentalny, ale przede wszystkim do bólu prawdziwy. Zespół występuje w składzie: Tomasz Mioduszewski (wokal, gitara), Łukasz Wieczorek (gitara), Szymon Paduszyński (gitara), Michał Podciechowski (bas) oraz Wojtek Buliński (perkusja).

Krzysztof Cugowski i Zespół Mistrzów

Krzysztof Cugowski, niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, współzałożyciel i wieloletni wokalista zespołu Budka Suflera, z którym nagrał 12 albumów studyjnych, 4 koncertowe i 5 składanek. Wśród nich znajduje się płyta „Nic nie boli tak jak życie”, która rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, ustanawiając rekord sprzedaży polskiej fonografii. Zespół koncertował w największych i najbardziej prestiżowych salach na całym świecie. Krzysztof Cugowski wydał również kilka płyt solowych oraz krążek „Integralnie” (2001) z coverami wielkich przebojów polskiego i światowego rocka. Po zakończeniu działalności Budki Suflera, wokalista koncertował z zespołem Bracia założonym przez swoich synów, z którymi w 2016 wydał płytę „Zaklęty krąg” pod szyldem Cugowscy.

W 2018 roku wokalista wyruszył w trasę koncertową z Zespołem Mistrzów — wybitnymi muzykami doskonale znanymi na scenie rockowej i jazzowej. Jackiem Królikiem (gitara) — wirtuozem instrumentu, z dorobkiem płytowym zawierającym około setki pozycji, współzałożycielem grup Chłopcy z Placu Broni, Brathanki i Giganci Gitary. Robertem Kubiszynem (bas) — wybitnym kontrabasistą i basistą jazzowym, a także aranżerem i kompozytorem, laureatem Fryderyka za solowy album „Before Sunrise”. Tomaszem Kałwakiem (instrumenty klawiszowe) — kompozytorem, instrumentalistą, producentem muzycznym, który jest także znanym i cenionym autorem muzyki do sztuk teatralnych, produkcji filmowych i telewizyjnych. Cezarym Konradem (perkusja) — muzykiem jazzowym, kompozytorem i aranżerem, występującym m.in z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji oraz Orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.