Menu

Koncerty: Warm Graves / Anika

18 listopada 2021 / godz. 20:00
Teatr Śląski — Scena w Malarni / Katowice

↑ Warm Graves, fot. Felix Adler

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

Już 18 listopada o godzinie 20:00 podwójna dawkach muzycznych wrażeń na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego! Najpierw zaprezentuje się zespół Warm Graves, którego muzyka przywodzi na myśl ścieżkę dźwiękową filmu sciene fiction. A zaraz potem, z materiałem z najnowszej, tegorocznej płyty „Change” wystąpi Anika. Szczegóły dotyczące artystów można znaleźć poniżej, a bilety w cenie 30 zł za oba koncerty można zdobyć na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ Wydarzenia będą także dostępne bezpłatnie online.

WARM GRAVES

Zespół powstał w 2012 roku, kiedy to w Lipsku spotkali się muzycy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, Włoch i Niemiec. Ich debiutancki album „Ship Will Come” ujrzał światło dzienne dwa lata później, a krytyka zwróciła uwagę na tę surrealistyczną mieszankę powtarzalnych rytmów i wokali, przywodzących na myśl echo. O ich muzyce można powiedzieć, że to ścieżka dźwiękowa do nieistniejącego filmu science fiction zarówno eteryczna, hipnotyzująca, jak i energetyczna.

Warm Graves grali na najważniejszych festiwalach: The Great Escape, All Tomorrow Parties, Iceland Airwaves, Roskilde czy Eindhoven Psycholab i współpracowali m.in. z Exploded View, Moon Duo, The Soft Moon, Crystal Stilts, Efterklang czy Moonface. Na 2022 rok zapowiadany jest ich długo oczekiwany drugi album.

ANIKA

Zanim stała się rozpoznawalną artystką świata muzycznej alternatywy, dzieliła swoje życie między Bristolem i Berlinem, pracując jako dziennikarka polityczna. Debiutancki album — zatytułowany po prostu „Anika” — to efekt spotkania z Geoffem Barrowem, znanym z Portishead, który szukał wokalistki dla swojego nowego projektu Beak>. Płyta została nagrana w dwanaście dni, bez jakichkolwiek dogrywek, i ostatecznie wyszła jako solowy album Aniki. Artystka współpracowała m.in. z Tricky’m, Shackletonem (z którym w 2017 roku wydała album „Behind the Glass”), Michaelem Rotherem (znanym z Neu!), Davem Clarke’m, T.Raumschmiere czy Synami. W 2014 roku, wspólnie z meksykańskimi muzykami Martinem Thulinem, Hugo Quezadą i Amonem Melgarejo założyła zespół Exploded View, z którym nagrała dwie płyty z pogranicza rocka, elektroniki, transu i psychodelii.

Na kolejny album Aniki przyszło czekać aż jedenaście lat. Bowiem dopiero w 2021 roku artystka zdecydowała się nagrać „Change”, czyli cierpką opowieść o otaczającym nas świecie, umierającej naturze i wszechobecnym złu (jedną z inspiracji do powstania albumu była książka „Eichmann w Jerozolimie: rzecz o banalności zła” Hannah Arendt!). Mimo trudnych tematów podejmowanych przez artystkę, „Change” jest w gruncie rzeczy optymistyczną opowieścią o tym, że przecież możemy się jeszcze zmienić na lepsze.

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.