Menu

Konferencja prasowa w Sztolni Królowej Luizy

23 maja 2019
Sztolnia Królowa Luiza / Zabrze

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Industriada 2019

Podczas drugiej konferencji prasowej został przedstawiony pełny program tegorocznej odsłony Industriady. W tym roku w święto Szlaku Zabytków Techniki włączą się 44 obiekty przemysłowe zlokalizowane na terenie 27 miast województwa śląskiego.

Poszczególne szlakowe zabytki techniki przygotowały własny program i liczne atrakcje. Zarówno miłośnicy mocnych wrażeń, spragnieni rozrywki, pasjonaci techniki, jak i rodziny z dziećmi mogą liczyć na niezapomniane wrażenia! Wstęp na zdecydowaną większość wydarzeń jest bezpłatny, jednak część obiektów wymaga wcześniejszej rezerwacji. Zachęcamy do wykorzystania specjalnej zakładki Moja Industriada na stronie wydarzenia, który umożliwia stworzenie osobistej, spersonalizowanej trasy. Dla tradycjonalistów przygotowaliśmy bezpłatny program drukowany dostępny we wszystkich obiektach biorących udział w Industriadzie.

Dzięki współpracy z Kolejami Śląskimi w dniach 8—9 czerwca będzie możliwy bezpłatny przejazd za okazaniem specjalnego kuponu. Podróż autobusami, trolejbusami i tramwajami (bezpłatna również za okazaniem dedykowanego kuponu) zapewnia Zarząd Transportu Metropolitarnego GZM.

Industriada to jedyny w tej części Europy festiwal, który prezentuje autentyczne skarby dziedzictwa kultury przemysłowej, również w obiektach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W roku 10. jubileuszu Industriada zachęca do wspólnego świętowania na INDU-balu! I to aż przez 3 dni! Potańcówki, rauty, przyjęcia, biesiady, bale, które rozświetlą Szlak Zabytków Techniki i przemysłową historię Górnego Śląska! Przyjdźcie i weźcie udział w szalonym pomarańczowym karnawale u progu lata! Zapraszamy!

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.