Menu

Konferencja prasowa w Sztolni Królowej Luizy

23 maja 2019
Sztolnia Królowa Luiza / Zabrze

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Industriada 2019

Podczas drugiej konferencji prasowej został przedstawiony pełny program tegorocznej odsłony Industriady. W tym roku w święto Szlaku Zabytków Techniki włączą się 44 obiekty przemysłowe zlokalizowane na terenie 27 miast województwa śląskiego.

Poszczególne szlakowe zabytki techniki przygotowały własny program i liczne atrakcje. Zarówno miłośnicy mocnych wrażeń, spragnieni rozrywki, pasjonaci techniki, jak i rodziny z dziećmi mogą liczyć na niezapomniane wrażenia! Wstęp na zdecydowaną większość wydarzeń jest bezpłatny, jednak część obiektów wymaga wcześniejszej rezerwacji. Zachęcamy do wykorzystania specjalnej zakładki Moja Industriada na stronie wydarzenia, który umożliwia stworzenie osobistej, spersonalizowanej trasy. Dla tradycjonalistów przygotowaliśmy bezpłatny program drukowany dostępny we wszystkich obiektach biorących udział w Industriadzie.

Dzięki współpracy z Kolejami Śląskimi w dniach 8—9 czerwca będzie możliwy bezpłatny przejazd za okazaniem specjalnego kuponu. Podróż autobusami, trolejbusami i tramwajami (bezpłatna również za okazaniem dedykowanego kuponu) zapewnia Zarząd Transportu Metropolitarnego GZM.

Industriada to jedyny w tej części Europy festiwal, który prezentuje autentyczne skarby dziedzictwa kultury przemysłowej, również w obiektach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W roku 10. jubileuszu Industriada zachęca do wspólnego świętowania na INDU-balu! I to aż przez 3 dni! Potańcówki, rauty, przyjęcia, biesiady, bale, które rozświetlą Szlak Zabytków Techniki i przemysłową historię Górnego Śląska! Przyjdźcie i weźcie udział w szalonym pomarańczowym karnawale u progu lata! Zapraszamy!

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.