Menu

Konferencja w Muzeum Śląskim

9 maja 2019
Muzeum Śląskie / Katowice

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Industriada 2019

Na pierwszej konferencji prasowej INDUSTRIADY 2019, która odbyła się dzisiaj w Muzeum Śląskim w Katowicach, dowiedzieliśmy się jaki motyw przewodni przyświeca jubileuszowej odsłonie święta Szlaku Zabytków Techniki — wszystkich zapraszamy na wyjątkowy INDU-bal! W związku z tą niecodziennej okazją, w tym roku INDUSTRIADA będzie trwała aż 3 dni! Na konferencji zostały ujawnione szczegóły wydarzenia otwierającego — Rozruchu maszyn w bielskiej Starej Fabryce, wydarzenia wieńczącego — finału w katowickim Muzeum Śląskim oraz Niedzieli u przemysłowca w obiektach pałacowych związanych z historią industrializacji.

→ Podczas piątkowego wieczoru 7 czerwca Rozruch maszyn — w ośmiu zabytkach techniki przygotowano liczne atrakcje. W Bielsku-Białej, Bytomiu, Cieszynie, Częstochowie, Katowicach, Pszczynie, Siemianowicach Śląskich i Zabrzu odbędą się koncerty, wystawy, warsztaty i pokazy filmowe.

→ Oficjalna inauguracja INDUSTRIADY w tym roku w Starej Fabryce – Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej, gdzie będzie się działo! Czeka na Was strefa chilloutu z warsztatami oraz pokazami filmowymi, w której o dobrą zabawę zadba grupa Locomotora. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert, niezwykłe muzyczne doznania zagwarantują: EABS, jedna z najbardziej odkrywczych i nowatorskich polskich grup działających na pograniczu muzyki jazzowej oraz Polena Recordings – hipnotyczna, house’ową, rozkołysana muzyka elektroniczna.

→ W sobotę 8 czerwca pełna moc! Widowisko multimedialne z muzyką na żywo INDUnauci na wydarzenie finałowe INDUSTRIADY 2019. Tylko tego dnia muzyka w wykonaniu Macieja Obary, zespołu Pasimito, Orkiestry Dętej Silezio z Woli ożywi maszynerię wieży wyciągowej szybu Warszawa na terenie katowickiego Muzeum Śląskiego!

→Nowość! W tym roku świętujemy również w niedzielę! 9 czerwca zapraszamy do 7 rezydencji , w których podejmowano decyzje wpływające na rozwój przemysłu w naszym regionie. Specjalne atrakcje podczas Niedzieli u przemysłowca przygotowano w Zespole Pałacowo-Parkowym w Koszęcinie, Pałacu w Nakle Śląskim, Pałacu w Pławniowicach, Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Pałacu Schoena w Sosnowcu, Pałacu Kawalera w Świerklańcu oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

→ Szczegółowe informacje dotyczące rozruchu, finału oraz przemysłowej niedzieli znajdziecie tutaj, tutaj, tutaj i tutaj. A już 23 maja ujawniony zostanie pełny program wydarzeń. Bądźcie czujni i dowiedzcie się, jak możecie świętować jubileusz INDUSTRIADY!

W konferencji prasowej udział wzięli: Grzegorz Tobiszowski, Sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach, Iwona Purzycka, dyrektor Muzeum Historycznego w Bielsku-Białek, Marek Zieliński, dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis, Adam Kowalski, zastępca dyrektora Regionalnego Instytutu Kultury oraz Adam Hajduga, kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego, Wydział Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Za aranżację konferencji tradycyjnie odpowiadała katowicka pracownia bro.Kat.

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.