Menu

Lael Neale zagra w listopadzie

16 listopada 2021 / godz. 20:00
Teatr Śląski — Scena w Malarni / Katowice

↑ fot. Guy Blakeslee

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

Pierwsze ogłoszenie w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu. Już 16 listopada o godzinie 20:00, na katowickiej Scenie w Malarni wystąpi znakomita amerykańska wokalistka i songwriterka Lael Neale. Już debiutanckim albumem „I’ll Be Your Man” (2015) artystka zwróciła na siebie uwagę, jednak na prawdziwe zainteresowanie krytyków i — przede wszystkim — publiczności Lael Neale musiała poczekać jeszcze kilka lat. W międzyczasie pracowała nad swoim warsztatem, eksperymentowała z instrumentami i występowała.

W 2021 roku, nakładem legendarnej wytwórni Sub Pop, ukazał się „Acquainted With Night”kameralny, intymny, nagrany w sypialni album. Na swojej drugiej płycie artystka porusza ważne tematy, jak izolacja, śmiertelność czy tęsknota, chociaż pozornie utwory mogą wydawać się błahe — Lael śpiewa bowiem o składaniu pościeli, robieniu tostów czy podglądaniu nieznajomych na ulicy. Płyta powstawała przez wiele lat przy współudziale różnych muzyków, jednak Neale nie była zadowolona z efektów. Dopiero odkrycie wyjątkowego instrumentu elektronicznego Omnichordu, pozwoliło artystce uzyskać owo niepowtarzalne brzmienie, którego poszukiwała. To właśnie dzięki płycie „Acquainted With Night” kariera artystki nabrała tempa, a sama Lael Naele niemal z dnia na dzień stała się ważną personą amerykańskiej muzyki alternatywnej.

Koncert będzie również dostępny bezpłatnie online na stronie Festiwalu oraz na kanale Instytucji na portalu YouTube.

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.