Menu

Lael Neale zagra w listopadzie

16 listopada 2021 / godz. 20:00
Teatr Śląski — Scena w Malarni / Katowice

↑ fot. Guy Blakeslee

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

Pierwsze ogłoszenie w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu. Już 16 listopada o godzinie 20:00, na katowickiej Scenie w Malarni wystąpi znakomita amerykańska wokalistka i songwriterka Lael Neale. Już debiutanckim albumem „I’ll Be Your Man” (2015) artystka zwróciła na siebie uwagę, jednak na prawdziwe zainteresowanie krytyków i — przede wszystkim — publiczności Lael Neale musiała poczekać jeszcze kilka lat. W międzyczasie pracowała nad swoim warsztatem, eksperymentowała z instrumentami i występowała.

W 2021 roku, nakładem legendarnej wytwórni Sub Pop, ukazał się „Acquainted With Night”kameralny, intymny, nagrany w sypialni album. Na swojej drugiej płycie artystka porusza ważne tematy, jak izolacja, śmiertelność czy tęsknota, chociaż pozornie utwory mogą wydawać się błahe — Lael śpiewa bowiem o składaniu pościeli, robieniu tostów czy podglądaniu nieznajomych na ulicy. Płyta powstawała przez wiele lat przy współudziale różnych muzyków, jednak Neale nie była zadowolona z efektów. Dopiero odkrycie wyjątkowego instrumentu elektronicznego Omnichordu, pozwoliło artystce uzyskać owo niepowtarzalne brzmienie, którego poszukiwała. To właśnie dzięki płycie „Acquainted With Night” kariera artystki nabrała tempa, a sama Lael Naele niemal z dnia na dzień stała się ważną personą amerykańskiej muzyki alternatywnej.

Koncert będzie również dostępny bezpłatnie online na stronie Festiwalu oraz na kanale Instytucji na portalu YouTube.

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.