Menu

Obcy, Golem, Frankenstein, Upiór

17 listopada 2021 / godz. 18:00
Teatr Śląski — Scena w Malarni / Katowice

↑ Mala Herba & Agata Sokół

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

Nie wiemy, czy coś czeka na nas w kosmosie, ani jaką formę przyjmie. Podejrzewamy tylko, że coś, albo ktoś tam jest. Potwór, obcy, monstrum, ufoludek, bestia, mutant… Pod różnymi nazwami zawsze kryje się ten sam strach. Stworzenia, które zostały powołane do istnienia, jako ucieleśnienie i kumulacja wszystkich lęków człowieka. Stale obecne, gdzieś obok, czyhające tuż za rogiem, już od czasów starożytnych. Przez lata uważane za wcielenie zła i siedlisko występku. Wyrzucone poza nawias, by odepchnąć wszelkie niepokoje i spróbować stworzyć z naszej rzeczywistości bezpieczną przystań. Jednak równocześnie wyrażają pewne marzenia, poszukiwania — pęd do wiedzy, odkrywanie nieznanego, dążenie do nieśmiertelności, nieskończoności i doskonałości.

Już 17 listopada, na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach przyjrzymy się tym „strachom” w dwójnasób. O godzinie 18:00 Jakub Kornhauser, Łukasz Kozak i Artur Madaliński porozmawiają o różnego rodzaju „innych” — obcym, golemie, upiorze i potworze Frankensteina. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy, wstęp wolny. Więcej o spotkaniu można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Z kolei o godzinie 20:00 Mala Herba zaprezentuje projekt muzyczny, w którym na warsztat wzięła słowiańskie wierzenia i magię. W koncercie gościnny udział weźmie tancerka Agata Sokół. Bilety w cenie 20 zł można zdobyć na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), a więcej o koncercie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki). 

Oba wydarzenia będą również dostępne bezpłatnie online na stronie Festiwalu oraz na kanale Instytucji na portalu YouTube.

Polecamy

 • 05.09.2022

  Ostatni tydzień głosowania

  Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 • 31.08.2022

  Gwarki 2022

  Już za tydzień rozpoczyna się święto Tarnowskich Gór, którego Instytucja jest współorganizatorem.

 • 17.08.2022

  Głosowanie w MBO

  Już za tydzień rozpocznie się głosowanie w czwartej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.