Menu

Ostatnie dni Festiwalu

9 — 24 listopada 2019
Województwo Śląskie

↑ Jenny Hval „The Practice of Love”, fot. Radosław Kaźmierczak

ⅩⅩⅧ Festiwal Ars Cameralis

Jeszcze tylko kilka festiwalowych spotkań, podczas których spotkacie: znakomitą, wszechstronną norweską artystkę — Jenny Hval, syryjskiego poetę, eseistę i tłumacza — Adonisa, iracko-polskiego poetę, literaturoznawcę i tłumacza — Hatifa Janabiego oraz polskiego arabistę — Marka Dziekana. Poniżej szczegóły najbliższych wydarzeń.

→ 22 listopada, G. 19:00 / Spotkanie: Jenny Hval / Miejscownik. Tygiel Kulturalny, Katowice

Spotkanie literackie z artystką, która ma na swoim koncie już trzy powieści. Jej literacki debiut doczekał się w ubiegłym roku angielskiego przekładu, który ukazał się w londyńskim wydawnictwie Verso pod tytułem „Paradise Rot”. Z Jenny Hval rozmawiał będzie Szymon Kloska. Wstęp wolny.

→ 23 listopada, G. 19:00 / Performance: Jenny Hval — „The Practice of Love” / Teatr Śląski — Scena w Galerii, Katowice

Najnowszy projekt artystki, który łączy muzykę, literaturę oraz ruch. Podczas procesu, który sama określa jako magię, Hval zgłębia elementy dźwiękowe, wizualne i choreograficzne, przekształcając je w nowe treści. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ 24 listopada, G. 17:00 / Spotkanie: Adonis, Hatif Janabi, Marek M. Dziekan / Teatr Śląski — Scena w Malarni, Katowice

Wyjątkowe spotkanie literackie „Podróżując przez raj popiołów”, w ramach Zderzeń Literackich, poświęcone poezji arabskiej. Podczas spotkania porozmawiamy o motywie drogi i podróży, a także zderzeniu wrażliwości bliskowschodniego Orientu z obrazowaniem Zachodu. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

  • 27.11.2021

    Dziękujemy!

    Droga Publiczności, dziękujemy za wspólnie spędzone listopadowe dni i do zobaczenia za rok!

  • 06.06.2022

    Carbon Silesia Festival

    W niezwykłej scenerii Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.