Menu

Wystawa „Ex Silesia Lux” w Mysłowicach

9.07 — 2.08.2021 / Rynek w Mysłowicach

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

W 2019 roku, w związku z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich, Instytucja Kultury Ars Cameralis przygotowała mobilną wystawę „Ex Silesia Lux”, która przybliża trudną i burzliwą historię Górnego Śląska. Na wystawę składają się dwa kontenery: kinowy, w którym prezentowane są filmy poświęcone tematyce powstańczej oraz wystawowy, w którym znajduje się multimedialna prezentacja przygotowana przez studio tajny_projekt. Za projekt architektoniczny kontenerów odpowiada uznane śląskie biuro OVO Grąbczewscy Architekci.

Premiera wystawy odbyła się dwa lata temu na katowickim rynku, a w zeszłym roku kontenery zawitały do kolejnych miastach Górnego Śląska: Chorzowa, Pszczyny, Tychów, Zabrza i Żor. W tym roku „Ex Silesia Lux” właśnie pojawiła się na Rynku w Mysłowicach. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a zwiedzać można do 2 sierpnia. Przypominamy o reżimie sanitarnym: zwiedzamy w maseczkach, z zachowaniem bezpiecznej odległości, a przed wejściem należy zdezynfekować ręce. Zachęcamy do odwiedzania kontenerów w dni powszednie w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz w weekendy podczas wydarzeń kulturalnych.

Projekt powstał dzięki: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego, Instytucji Kultury Ars Cameralis, wg. projektu OVO Grąbczewscy Architekci, tajny_projekt i Marty Gawin.

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.