Menu

Pierwszy tydzień w namiocie sferycznym

4 — 25 lipca 2021
Duża Łąka / obok Hali Kapelusz / Park Śląski w Chorzowie

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

W stulecie wybuchu Powstań Śląskich, razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Instytucją Filmową Silesia Film oraz Parkiem Śląskim przygotowaliśmy szereg atrakcji. Przez cały lipiec, od wtorku do niedzieli, na Dużej Łące, tuż obok kultowej hali Kapelusz, na odwiedzających Park Śląsk czeka wyjątkowy namiot sferyczny.

A w środku pokazy filmów 360°, wieczory muzyczne, warsztaty, zajęcia edukacyjne oraz pokazy filmów dla dorosłych i dzieci. W tym tygodniu między innymi filmy przybliżające sytuację polityczną i społeczną Górnego Śląska w okresie Powstań Śląskich, dj set Jaromira (Polena Recordings), gra terenowa „Zagadkowe historie parkowe”, warsztaty  dla dzieci i młodzieży „Teatralna scenografia bez tajemnic” oraz pokazy filmów „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” (reż. Woody Allen) i „Jakub, Mimmi i gadające psy” (reż. Edmunds Janson).

Pełny program oraz szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.