Menu

Spotkanie: Ishbel Szatrawska, Monika Ochędowska

24.11. / G. 18:00
Black Woolf Coffee & Books / Katowice

↑ Ishbel Szatrawska, fot. Izabella Górska

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Nie da się ukryć: Ishbel Szatrawska nieźle namieszała. Udała jej się rzecz trudna — wprowadziła bowiem dramat do literackiego mainstreamu. Jej „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, wydany w 2022 roku przez Wydawnictwo Cyranka, nie dość, że zdobył uznanie krytyki, to jeszcze był szeroko komentowany (i uwielbiany!) przez czytelników. Trzeba mieć nadzieję, że to właśnie dzięki pisarce wzrośnie zainteresowanie dramatem wśród osób czytających. Niedawno sama Szatrawska zrobiła małą woltę — zadebiutowała jako prozaiczka. We wrześniu — w tym samym wydawnictwie — opublikowała powieść „Toń”. O tym wszystkim z autorką porozmawia Monika Ochędowska, krytyczka związana z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada o godzinie 18:00 w Black Woolf Coffee & Books w Katowicach. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy, wstęp wolny. Więcej o uczestniczkach spotkania można przeczytać poniżej.

ISHBEL SZATRAWSKA

Dramatopisarka, powieściopisarka. Autorka między innymi dramatów „Wolny strzelec” oraz „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, za który otrzymała nominację do Paszportu Polityki, Wawrzyn — Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz nagrodę Odkrycie Empiku. Dramat ten został wystawiony przez Teatr Żeromskiego w Kielcach w reżyserii Łukasza Kosa. Z kolei w październiku tego roku w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie odbyła się premiera spektaklu na podstawie dramatu „Polowanie” w reżyserii Piotra Pacześniaka. Pierwsza powieść Szatrawskiej, „Toń” ukazała się we wrześniu tego roku nakładem Wydawnictwa Cyranka.

fot. Izabella Górska

MONIKA OCHĘDOWSKA

Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, recenzentka „Dwutygodnika”. W 2019 roku była nominowana do nagrody Polskiej Izby Książki za najciekawszą prezentację książek i czytania w mediach drukowanych. Od 2022 roku jest członkinią Kapituły Nagrody Conrada przyznawanej za najlepszy debiut prozatorski.

fot. Grażyna Makara

XXXIII Festiwal Ars Cameralis

  • 23.08.2024

    Koncert: 33

    Koncert zespołu, którego muzyka jest wypadkową eksperymentalnego popu, ostrego techno, industrialu i inspiracji barokiem.

  • 30.08.2024

    Spotkanie: Lebda, Błoch, Cieplak

    Spotkanie literackie wokół tematu czułości, intymności, otwartości i bliskości we współczesnym świecie.

  • 08.10.2024

    Koncert: The KVB

    Występ duetu, który — budując dźwiękowe pejzaże — zawsze pamięta o swojej industrialnej, postpunkowej bazie.

  • 20.09.2024

    Spotkanie: Matysiak, Glosowitz

    Premiera najnowszego zbioru wierszy Anny Matysiak zatytułowanego „Srebro Fermiego”, wydanego nakładem Instytucji.

  • 16.08.2024

    Spotkanie: Kącka, Moskal, Małochleb

    Spotkanie wokół macierzyństwa i sytuacji matek, a także przemocy społecznej wobec dzieci z niepełnosprawnościami.

  • 02.09.2024

    Spotkanie: Górska, Czarnik, Ochędowska

    Spotkanie literackie poświęcone odkrywaniu własnej tożsamości i odnajdywaniu swojego miejsca w świecie.

  • 09.10.2024

    Pokaz filmów: BAFTA 2024 Shorts

    Po raz kolejny zapraszamy na spotkanie z czołowymi przedstawicielami brytyjskiej szkoły filmowej podczas pokazów filmów krótkometrażowych.

  • 03.10.2024

    Koncert: STRFKR

    Występ amerykańskiego muzycznego kameleona już 15 listopada w katowickim Kinoteatrze Rialto!

  • 05.07.2024

    Koncert: Shabaka

    Pierwsze ogłoszenie tegorocznego ⅩⅩⅩⅢ Festiwalu Ars Cameralis! Wyjątkowy koncert legendarnego muzyka jazzowego Shabaki Hutchingsa.

  • 06.09.2024

    Koncerty: Fågelle | Enji

    Zapraszamy na podwójną dawkę muzycznych wrażeń. Na scenie Kinoteatru Rialto wystąpią artystki, których twórczość odzwierciedla ich korzenie.

  • 12.08.2024

    Niebiańskie harmonie: The Sixteen

    Wyjątkowa okazja nie tylko dla miłośników muzyki dawnej, czyli występ jednego z najlepszych zespołów interpretujących chóralną muzykę renesansową, barokową i współczesną.

  • 30.09.2024

    Spotkanie: Passeron, Małochleb

    Spotkanie poświęcone książce „Uśpione”, która jest frapującą historią francuskiej i amerykańskiej walki z epidemią AIDS w latach osiemdziesiątych.

  • 01.10.2024

    Koncert: Antonina Car & Niczos

    Zapraszamy do bielskiej Klubokawiarni Aquarium na niezwykły koncert dwóch z najciekawszych artystek młodego pokolenia.

  • 09.09.2024

    Spotkanie: Rudzka, Muskała

    Niepowtarzalna okazja, żeby posłuchać, jak autorki Monika Muskała i Zyta Rudzka rozmawiają o przyjaźni i swojej twórczości.

  • 26.08.2024

    Koncert: Kosmonauci | SOLD OUT

    Do programu Festiwalu dołącza kwartet, którego twórczość opiera się zarówno na tradycji jazzowej, jak i hiphopie czy d'n'b.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.