Menu

Koncert: An Intimate Piano Performance from LAMBCHOP

25.11. / G. 20:00
Kinoteatr Rialto / Katowice

↑ fot. Mickie Winters

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Po trzynastu latach od pierwszego koncertu na Festiwalu Ars Cameralis Lambchop wraca do Katowic! Tym razem będzie jednak zupełnie inaczej. „An Intimate Piano Performance from Lambchop” to bowiem wyjątkowe, bardzo kameralne przeniesienie muzyki zespołu na głos i fortepian!

Kurta Wagnera nie trzeba przedstawiać — w końcu to jedna z najważniejszych postaci amerykańskiej muzyki alternatywnej, a kierowany przez niego zespół Lambchop na stałe zapisał się w historii muzyki. Ten powstały w latach osiemdziesiątych zespół opublikował szesnaście albumów (z których ostatni — „The Bible” — ukazał się w 2022 roku). Przez lata brzmienie zespołu ewoluowało, zmieniało się, wzbogaciło o elementy soulu, rocka, jazzu. Jedno pozostało jednak niezmienne: głos Kurta Wagnera, który jest sercem i duszą zespołu, potężnym instrumentem przywołującym cały świat emocji za pomocą kilku trafnie dobranych słów.

Wagnerowi na scenie towarzyszyć będzie Andrew Broder, producent i muzyk znany chociażby z eksperymentalnej grupy Fog. Broder uznanie zyskał jako przesuwający granice eksperymentator, a zarazem wielki znawca teorii muzyki; muzyk, który łączy gatunki i dźwięki na różne, często odległe, ale zawsze ekscytujące sposoby.

Artyści znają się od dawna, razem pracowali nad niektórymi z najbardziej uznanych albumów Lambchop. Trasa „An Intimate Piano Performance from Lambchop” to kontynuacja tej owocnej współpracy — Wagner i Broder osiągają wyżyny kreatywności i ekspresji. To wyjątkowa okazja, by na nowo odkryć esencję utworów zespołu.

Koncert obędzie się 25 listopada o godzinie 20:00 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Bilety w cenie 30 PLN są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.