Menu

Koncert: Jesca Hoop

19.11. / G. 19:00
Kinoteatr Rialto / Katowice

↑ fot. Aga Mortlock

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Odkrył ją Tom Waits (była nianią jego dzieci i często im śpiewała), Peter Gabriel zaprosił do swojego koncertowego zespołu przy okazji trasy „New Blood” w 2011 roku. Jesca Hoop urodziła się w Kalifornii, z wyboru mieszka w Anglii, gdzie ściągnął ją Guy Garvey z Elbow. Twórczość artystki cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i publiczności. Jej piosenki — zakorzenione w folkowej tradycji — są misternie utkane z kojących dźwięków. To akustyczne utwory, w których roi się od poszukiwań, inspiracji i pomysłów. 

„Kismet”, debiutancki album Hoop, ukazał się w 2007 roku. Od tego czasu artystka regularnie publikuje kolejne płyty, z których ostatnia „Order of Romance” ukazała się we wrześniu ubiegłego roku. W nagraniu uczestniczyli tacy muzycy jak chociażby John Parish czy znany z Polar Bear perkusista Seb Rochford. Podczas koncertu w ramach Festiwalu Ars Cameralis Jesca Hoop wystąpi tylko ze swoją gitarą — czeka nas więc magiczny wieczór.

Koncert obędzie się 19 listopada o godzinie 19:00 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Bilety w cenie 30 PLN są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Jesca Hoop — „Sudden Light”

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.