Menu

CARBON Silesia Festival

3—4 września 2021
Sztolnia Królowa Luiza / Zabrze

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

30 artystów, 3 sceny, strefa chill i food market

Już za tydzień nowe wydarzenie na muzycznej mapie Polski — CARBON Silesia Festival! Zapraszamy na kolejną inicjatywę twórców SnowFestu, czyli dwudniowe muzyczne świętowanie, podczas którego czołowi przedstawiciele polskiej i światowej elektroniki zagrają w niezwykłej, industrialnej przestrzeni Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Instytucja Kultury Ars Cameralis jest współorganizatorem wydarzenia.

W pierwszy weekend września na uczestników Festiwalu będzie czekać ponad 30 artystów, 3 sceny, strefa food market i strefa chill, gdzie będzie można odpocząć i posilić się po muzycznych doznaniach. Do tego studio festiwalowe, w którym artyści, producenci i dziennikarze porozmawiają o tworzeniu muzyki oraz o tym, jak pandemia wpłynęła na nasze funkcjonowanie w przestrzeniach kultury. A wszystko w niecodziennym otoczeniu kopalnianych artefaktów.

Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi: Kraak & Smaak, LTJ Bukem, Alan Dixon, Third Son, Booka Shade Live, Gorgon City, Tiger & Woods, Technimatic, Alex Niggemann oraz reprezentanci polskiej sceny: Catz`n Dogz, Marcin Krupa, Kuba Sojka, Harland, Roger, Vacos, Holiday 80 i wielu innych. Bilety są dostępne na portalu GOING (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki) oraz w salonach EMPiK.

Więcej informacji o CARBON Silesia Festival można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

CARBON Silesia Festival 2021 | zwiastun

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.