Menu

Crossroads Festival we Francji

7—10 września 2021
Roubaix / Francja

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Crossroads Festival powstał w 2016 roku w Roubaix, aby promować muzykę regionu Hauts-de-France wśród profesjonalistów z innych regionów i krajów. Jednym z głównych czynników powstania projektu było strategiczne położenie regionu w sercu trójkąta Paryż—Londyn—Bruksela. Co roku około trzydziestu artystów z różnych regionów może się zaprezentować w formacie „showcase”, co czyni Festiwal wyjątkowym miejscem międzyregionalnej i międzynarodowej wymiany artystycznej.

Instytucja Kultury Ars Cameralis wzięła udział w tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu. Do współpracy zaprosiliśmy znane śląskie zespoły: Szklane Oczy oraz Samuel Baron. Już pierwszego dnia młodzi muzycy zaprezentowali się przed międzynarodową publicznością. Festiwal był również okazją do wspólnych warsztatów, wymiany doświadczeń, a także poznania artystów z całej Europy.

Uczestnictwo w Festiwalu było możliwe dzięki zaangażowaniu Instytucji w Kulturatrium — projekt współpracy regionów partnerskich Trójkąta Weimarskiego: Województwa Śląskiego, Nardenii-Północnej Westfalii oraz regionu Hauts-de-France.

→ Więcej informacji o Crossroads Festival można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).
→ Na zdjęciu widoczny jest występ zespołu Szklane Oczy podczas ubiegłorocznej, ⅩⅩⅨ edycji Festiwalu Ars Cameralis.

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.