Menu

Crossroads Festival we Francji

7—10 września 2021
Roubaix / Francja

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Crossroads Festival powstał w 2016 roku w Roubaix, aby promować muzykę regionu Hauts-de-France wśród profesjonalistów z innych regionów i krajów. Jednym z głównych czynników powstania projektu było strategiczne położenie regionu w sercu trójkąta Paryż—Londyn—Bruksela. Co roku około trzydziestu artystów z różnych regionów może się zaprezentować w formacie „showcase”, co czyni Festiwal wyjątkowym miejscem międzyregionalnej i międzynarodowej wymiany artystycznej.

Instytucja Kultury Ars Cameralis wzięła udział w tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu. Do współpracy zaprosiliśmy znane śląskie zespoły: Szklane Oczy oraz Samuel Baron. Już pierwszego dnia młodzi muzycy zaprezentowali się przed międzynarodową publicznością. Festiwal był również okazją do wspólnych warsztatów, wymiany doświadczeń, a także poznania artystów z całej Europy.

Uczestnictwo w Festiwalu było możliwe dzięki zaangażowaniu Instytucji w Kulturatrium — projekt współpracy regionów partnerskich Trójkąta Weimarskiego: Województwa Śląskiego, Nardenii-Północnej Westfalii oraz regionu Hauts-de-France.

→ Więcej informacji o Crossroads Festival można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).
→ Na zdjęciu widoczny jest występ zespołu Szklane Oczy podczas ubiegłorocznej, ⅩⅩⅨ edycji Festiwalu Ars Cameralis.

Polecamy

  • 27.11.2021

    Dziękujemy!

    Droga Publiczności, dziękujemy za wspólnie spędzone listopadowe dni i do zobaczenia za rok!

  • 06.06.2022

    Carbon Silesia Festival

    W niezwykłej scenerii Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.