Menu

Crossroads Festival we Francji

7—10 września 2021
Roubaix / Francja

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Crossroads Festival powstał w 2016 roku w Roubaix, aby promować muzykę regionu Hauts-de-France wśród profesjonalistów z innych regionów i krajów. Jednym z głównych czynników powstania projektu było strategiczne położenie regionu w sercu trójkąta Paryż—Londyn—Bruksela. Co roku około trzydziestu artystów z różnych regionów może się zaprezentować w formacie „showcase”, co czyni Festiwal wyjątkowym miejscem międzyregionalnej i międzynarodowej wymiany artystycznej.

Instytucja Kultury Ars Cameralis wzięła udział w tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu. Do współpracy zaprosiliśmy znane śląskie zespoły: Szklane Oczy oraz Samuel Baron. Już pierwszego dnia młodzi muzycy zaprezentowali się przed międzynarodową publicznością. Festiwal był również okazją do wspólnych warsztatów, wymiany doświadczeń, a także poznania artystów z całej Europy.

Uczestnictwo w Festiwalu było możliwe dzięki zaangażowaniu Instytucji w Kulturatrium — projekt współpracy regionów partnerskich Trójkąta Weimarskiego: Województwa Śląskiego, Nardenii-Północnej Westfalii oraz regionu Hauts-de-France.

→ Więcej informacji o Crossroads Festival można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).
→ Na zdjęciu widoczny jest występ zespołu Szklane Oczy podczas ubiegłorocznej, ⅩⅩⅨ edycji Festiwalu Ars Cameralis.

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.