Menu

Crossroads Festival we Francji

7—10 września 2021
Roubaix / Francja

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Crossroads Festival powstał w 2016 roku w Roubaix, aby promować muzykę regionu Hauts-de-France wśród profesjonalistów z innych regionów i krajów. Jednym z głównych czynników powstania projektu było strategiczne położenie regionu w sercu trójkąta Paryż—Londyn—Bruksela. Co roku około trzydziestu artystów z różnych regionów może się zaprezentować w formacie „showcase”, co czyni Festiwal wyjątkowym miejscem międzyregionalnej i międzynarodowej wymiany artystycznej.

Instytucja Kultury Ars Cameralis wzięła udział w tegorocznej, szóstej edycji Festiwalu. Do współpracy zaprosiliśmy znane śląskie zespoły: Szklane Oczy oraz Samuel Baron. Już pierwszego dnia młodzi muzycy zaprezentowali się przed międzynarodową publicznością. Festiwal był również okazją do wspólnych warsztatów, wymiany doświadczeń, a także poznania artystów z całej Europy.

Uczestnictwo w Festiwalu było możliwe dzięki zaangażowaniu Instytucji w Kulturatrium — projekt współpracy regionów partnerskich Trójkąta Weimarskiego: Województwa Śląskiego, Nardenii-Północnej Westfalii oraz regionu Hauts-de-France.

→ Więcej informacji o Crossroads Festival można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).
→ Na zdjęciu widoczny jest występ zespołu Szklane Oczy podczas ubiegłorocznej, ⅩⅩⅨ edycji Festiwalu Ars Cameralis.

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 20.05.2024

  Koncert: La Francesina & G. F. Händel

  Wystep belgijskiej solistki Sophie Junker oraz francuskiej Orkiestry Le Concert de l’Hostel Dieu z Lyonu pod kierownictwem klawesynisty Franka-Emmanuela Comte.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 27.05.2024

  IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

  W programie znalazły się loty konkursowe, nocne pokazy balonowe oraz koncerty zespołów: Bluszcz, Leepy, Big Cyc, Krzikopa, Baasch i Natalia Nykiel.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.