Menu

„Obrazy zmieniającego się świata…” z wyróżnieniem

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Konkurs „Najpiękniejsze Książki Roku 2020”

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”, który swoją historią sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomimo zmiany formuły konkurs dotrwał do dnia dzisiejszego, a za główny cel organizatorzy obrali wyróżnianie i docenianie pozycji o wysokich cechach wydawniczych. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce, w ramach której zostaje oceniony poziom artystyczny ukazujących się corocznie publikacji.

Podczas tegorocznej edycji sąd konkursowy wyróżnił Instytucję Kultury Ars Cameralis za wydany w 2020 roku album „Obrazy zmieniającego świata. Fotografie Górnego Śląska”. Książka powstała w związku z obchodami rocznicy wybuchu kolejnych Powstań Śląskich. Prezentowane w albumie archiwalne fotografie ukazują życie codzienne, pejzaż społeczny oraz historię Górnego Śląska począwszy od lat przed pierwszą wojną światową, kończąc na latach po ponownym przyłączeniu regionu do Polski.

Więcej o albumie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.