Menu

„Obrazy zmieniającego się świata…” z wyróżnieniem

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Konkurs „Najpiękniejsze Książki Roku 2020”

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”, który swoją historią sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomimo zmiany formuły konkurs dotrwał do dnia dzisiejszego, a za główny cel organizatorzy obrali wyróżnianie i docenianie pozycji o wysokich cechach wydawniczych. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce, w ramach której zostaje oceniony poziom artystyczny ukazujących się corocznie publikacji.

Podczas tegorocznej edycji sąd konkursowy wyróżnił Instytucję Kultury Ars Cameralis za wydany w 2020 roku album „Obrazy zmieniającego świata. Fotografie Górnego Śląska”. Książka powstała w związku z obchodami rocznicy wybuchu kolejnych Powstań Śląskich. Prezentowane w albumie archiwalne fotografie ukazują życie codzienne, pejzaż społeczny oraz historię Górnego Śląska począwszy od lat przed pierwszą wojną światową, kończąc na latach po ponownym przyłączeniu regionu do Polski.

Więcej o albumie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.