Menu

„Obrazy zmieniającego się świata…” z wyróżnieniem

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

Konkurs „Najpiękniejsze Książki Roku 2020”

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek co roku przyznaje nagrody i wyróżnienia w konkursie „Najpiękniejsze Książki Roku”, który swoją historią sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomimo zmiany formuły konkurs dotrwał do dnia dzisiejszego, a za główny cel organizatorzy obrali wyróżnianie i docenianie pozycji o wysokich cechach wydawniczych. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce, w ramach której zostaje oceniony poziom artystyczny ukazujących się corocznie publikacji.

Podczas tegorocznej edycji sąd konkursowy wyróżnił Instytucję Kultury Ars Cameralis za wydany w 2020 roku album „Obrazy zmieniającego świata. Fotografie Górnego Śląska”. Książka powstała w związku z obchodami rocznicy wybuchu kolejnych Powstań Śląskich. Prezentowane w albumie archiwalne fotografie ukazują życie codzienne, pejzaż społeczny oraz historię Górnego Śląska począwszy od lat przed pierwszą wojną światową, kończąc na latach po ponownym przyłączeniu regionu do Polski.

Więcej o albumie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

  • 27.11.2021

    Dziękujemy!

    Droga Publiczności, dziękujemy za wspólnie spędzone listopadowe dni i do zobaczenia za rok!

  • 06.06.2022

    Carbon Silesia Festival

    W niezwykłej scenerii Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.