Menu

Dziękujemy za obecność

9—28.11.2023
Bielsko-Biała | Chorzów | Gliwice | Katowice | Pszczyna | Sosnowiec

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować Wam — Droga Publiczności — wszystkim miłośnikom sztuki, koneserom muzycznych emocji, entuzjastom wielkiego ekranu i sympatykom twórczości literackiej. Dziękujemy za to, że po raz kolejny obdarzyliście nas zaufaniem i postanowiliście spędzić te jesienne wieczory właśnie z nami.

W tym roku na ponad trzydziestu wydarzeniach gościliśmy wielu wybitnych artystów, którzy stworzyli przestrzeń do prawdziwego przeżywania festiwalowych zachwytów. Za co serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również za gościnę wszystkim zaprzyjaźnionym instytucjom: Kinoteatrowi Rialto, Teatrowi Śląskiemu im. Stanisława Wyspiańskiego, Teatrowi Rozrywki w Chorzowie, Teatrowi Miejskiemu w Gliwicach, Muzeum Zamkowemu w Pszczynie, Pałacowi Schoena Muzeum w Sosnowcu, Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, Kinu Kosmos, Jazz Clubowi Hipnoza, bielskiej Klubokawiarni Aquarium, Black Woolf Coffee & Books, Domu Oświatowemu Biblioteki Śląskiej oraz Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie.

Podziękowania składamy również wszystkim zaangażowanym we współtworzenie tej edycji — ludziom kultury, grafikom, social media ninja, fotografom, bileterii oraz ekipom produkcji nagłośnienia i oświetlenia, które zadbały o techniczny aspekt naszych wydarzeń. Część wydarzeń była tłumaczona na polski język migowy, za co bardzo dziękujemy tłumaczkom. Współpraca z Wami to prawdziwa przyjemność i na tak owocne, wspólne działania mamy nadzieję w przyszłości!

Partnerem tegorocznej edycji Festiwalu Ars Cameralis był Tygodnik Powszechny, a patronat medialny nad naszymi wydarzeniami objęli: Gazeta.pl Kultura, wyborcza.pl, Polskie Radio Katowice oraz Radio 357.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, to właśnie dzięki Wam ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis dał nam tyle radości i satysfakcji.

Do zobaczenia za rok!

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.