Menu

Ostatnie dni wystaw

↑ Wernisaż wystawy „O ulotności słów”, fot. Radosław Kaźmierczak

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Jeszcze tylko kilka dni — do 10 grudnia — zwiedzający będą mogli oglądać prace na dwóch wystawach zrealizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu Ars Cameralis: „INNY [NIE] OBCY” prezentowanej w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu oraz „O ulotności słów” prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

→ Arkadiusz Gola: INNY [NIE] OBCY | Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu
Arkadiusz Gola fotografuje Romów mieszkających w różnych miastach Górnego Śląska od ponad trzech dekad. Dzięki zaufaniu, którym obdarzyła go społeczność romska, artysta jest bardzo blisko życia codziennego — fotografuje spotkania rodzinne, śluby, chrzty, pogrzeby, uwiecznia romskie tradycyjne, zwyczaje i rytuały. Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

O ulotności słów: Michał Smandek, Yannick Vey | Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
Wystawa jest efektem francusko-polskiej wymiany artystycznej. U podstaw projektu leżą wspólne peregrynacje Michała Smandka i Yannicka Veya po europejskich prądach artystycznych, a bezpośrednimi inspiracjami był mit Orfeusza i studia przyrodnicze Jana Dzierżona poświęcone pszczołom. Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

  • 29.01.2024

    Nowe publikacje

    W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

  • 30.11.2023

    Dziękujemy za obecność

    Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.