Menu

Głosowanie w MBO

↑ fot. Tomasz Böhm

IV Marszałkowski Budżet Obywatelski

Już za tydzień mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli zagłosować na wybraną przez siebie propozycję udoskonalenia naszego regionu. A jest w czym wybierać. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Kuźni Raciborskiej, wojewódzkie regaty kajakowe, spartakiady i zawody sportowe, nowy dom dla afrykańskich zwierząt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, tężnie solankowe, zakup sprzętów specjalistycznych dla placówek medycznych z regionu czy działania aktywizujące dzieci i młodzież, a także seniorów. To tylko niektóre z zadań zgłoszonych w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do rozdysponowania jest 5 mln złotych, a głosowanie odbędzie się elektronicznie za pomocą generatora eBO i zostanie przeprowadzone między 24 sierpnia a 12 września 2022 roku. Więcej o Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), a poniżej znajduje się pełny wykaz 105 zadań dopuszczonych do głosowania, z których 23 pochodzą z puli EKO, a 82 — z puli REGIO.

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.