Menu

Głosowanie w MBO

↑ fot. Tomasz Böhm

IV Marszałkowski Budżet Obywatelski

Już za tydzień mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli zagłosować na wybraną przez siebie propozycję udoskonalenia naszego regionu. A jest w czym wybierać. Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Kuźni Raciborskiej, wojewódzkie regaty kajakowe, spartakiady i zawody sportowe, nowy dom dla afrykańskich zwierząt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, tężnie solankowe, zakup sprzętów specjalistycznych dla placówek medycznych z regionu czy działania aktywizujące dzieci i młodzież, a także seniorów. To tylko niektóre z zadań zgłoszonych w ramach IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do rozdysponowania jest 5 mln złotych, a głosowanie odbędzie się elektronicznie za pomocą generatora eBO i zostanie przeprowadzone między 24 sierpnia a 12 września 2022 roku. Więcej o Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki), a poniżej znajduje się pełny wykaz 105 zadań dopuszczonych do głosowania, z których 23 pochodzą z puli EKO, a 82 — z puli REGIO.

Polecamy

  • 05.09.2022

    Ostatni tydzień głosowania

    Jeszcze tylko przez kilka dni można głosować w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • 31.08.2022

    Gwarki 2022

    Już za tydzień rozpoczyna się święto Tarnowskich Gór, którego Instytucja jest współorganizatorem.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.