Menu

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Już dzisiaj, 22 kwietnia rusza kolejna edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli inicjatywy, dzięki której mieszkańcy regionu mają realny wpływ na projekty realizowane w Województwie Śląskim.

Na działania w ramach MBO przeznaczono w tym roku 5 mln złotych, a projekt może zgłosić każdy. W tym celu trzeba wypełnić formularz, do którego należy dołączyć listę poparcia. W przypadku zadań inwestycyjnych, infrastrukturalnych lub w przypadku wskazania konkretnej lokalizacji do formularza należy dodatkowo dołączyć zgodę władającego obiektem lub terenem, gdzie planowana jest realizacja zadania.

Wnioski można składać w dwóch pulach. Pula EKO (2,5 mln zł) obejmuje propozycje o charakterze ekologicznym, które wpłyną na poprawę środowiska naturalnego regionu. Pula REGIO (2,5 mln zł) obejmuje zadania o charakterze edukacyjnym, sportowym, kulturalnym czy turystycznym.

Projekty do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można składać do 16 maja, a głosowanie mieszkańców odbędzie się między 24 sierpnia a 12 września 2022 roku. Więcej informacji o tegorocznej edycji oraz wzory wymaganych dokumentów można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.