Menu

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Już dzisiaj, 22 kwietnia rusza kolejna edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli inicjatywy, dzięki której mieszkańcy regionu mają realny wpływ na projekty realizowane w Województwie Śląskim.

Na działania w ramach MBO przeznaczono w tym roku 5 mln złotych, a projekt może zgłosić każdy. W tym celu trzeba wypełnić formularz, do którego należy dołączyć listę poparcia. W przypadku zadań inwestycyjnych, infrastrukturalnych lub w przypadku wskazania konkretnej lokalizacji do formularza należy dodatkowo dołączyć zgodę władającego obiektem lub terenem, gdzie planowana jest realizacja zadania.

Wnioski można składać w dwóch pulach. Pula EKO (2,5 mln zł) obejmuje propozycje o charakterze ekologicznym, które wpłyną na poprawę środowiska naturalnego regionu. Pula REGIO (2,5 mln zł) obejmuje zadania o charakterze edukacyjnym, sportowym, kulturalnym czy turystycznym.

Projekty do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można składać do 16 maja, a głosowanie mieszkańców odbędzie się między 24 sierpnia a 12 września 2022 roku. Więcej informacji o tegorocznej edycji oraz wzory wymaganych dokumentów można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.