Menu

IV edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Już dzisiaj, 22 kwietnia rusza kolejna edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli inicjatywy, dzięki której mieszkańcy regionu mają realny wpływ na projekty realizowane w Województwie Śląskim.

Na działania w ramach MBO przeznaczono w tym roku 5 mln złotych, a projekt może zgłosić każdy. W tym celu trzeba wypełnić formularz, do którego należy dołączyć listę poparcia. W przypadku zadań inwestycyjnych, infrastrukturalnych lub w przypadku wskazania konkretnej lokalizacji do formularza należy dodatkowo dołączyć zgodę władającego obiektem lub terenem, gdzie planowana jest realizacja zadania.

Wnioski można składać w dwóch pulach. Pula EKO (2,5 mln zł) obejmuje propozycje o charakterze ekologicznym, które wpłyną na poprawę środowiska naturalnego regionu. Pula REGIO (2,5 mln zł) obejmuje zadania o charakterze edukacyjnym, sportowym, kulturalnym czy turystycznym.

Projekty do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można składać do 16 maja, a głosowanie mieszkańców odbędzie się między 24 sierpnia a 12 września 2022 roku. Więcej informacji o tegorocznej edycji oraz wzory wymaganych dokumentów można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.