Menu

Śląsk dla Ukrainy — piknik wsparcia

10 marca 2022 / Stadion Śląski w Chorzowie

Już w najbliższy czwartek 10 marca zapraszamy na chorzowski Stadion Śląski, na którym odbędzie się Piknik Wsparcia „Śląsk dla Ukrainy — łączy nas więcej niż barwy”. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, będzie wyrazem sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz solidarności z naszymi sąsiadami.

Przede wszystkim w tym dniu na Stadionie zostanie przeprowadzona zbiórka darów, którą koordynować będzie Stowarzyszenie „Pokolenie” oraz Fundacja Onkologiczna „Rakiety”. Najpotrzebniejsze rzeczy (między innymi: karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, odzież przeciwdeszczowa, baterie, latarki, podstawowe środki opatrunkowe) można przynosić już od godziny 14:00.

Ponadto, tego dnia zaplanowano występy polskich gwiazd. Od godziny 17:00 na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać między innymi: Eweliny Lisowskiej, Marcina Wyrostka, Arka Kłusowskiego czy zespołów Dżem, Golec uOrkiestra, GOORAL, De Mono. Finał wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00.

Wszystkich miłośników biegania, którzy chcą okazać swoje wsparcie zapraszamy na Bieg dla Ukrainy! organizowany przez Silesia Marathon. W godzinach 18:00—20:00 wszyscy chętni będą mogli wykonac dowolną liczbę okrążeń na bieżni legendarnego „Kotła Czarownic”. Wspólna rozgrzewka odbędzie się na płycie głównej o godzinie 17:45, a na bieżnię można wejść bramami 3/5, a następnie sektorami 27/28.

Udział we wszystkich atrakcjach tego dnia jest bezpłatny. Wydarzenie będzie prowadzone przez Tomasza Smokowskiego i dostępne na żywo na Kanale Sportowym (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Więcej o Pikniku Wsparcia można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.