Menu

Śląsk dla Ukrainy — piknik wsparcia

10 marca 2022 / Stadion Śląski w Chorzowie

Już w najbliższy czwartek 10 marca zapraszamy na chorzowski Stadion Śląski, na którym odbędzie się Piknik Wsparcia „Śląsk dla Ukrainy — łączy nas więcej niż barwy”. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, będzie wyrazem sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz solidarności z naszymi sąsiadami.

Przede wszystkim w tym dniu na Stadionie zostanie przeprowadzona zbiórka darów, którą koordynować będzie Stowarzyszenie „Pokolenie” oraz Fundacja Onkologiczna „Rakiety”. Najpotrzebniejsze rzeczy (między innymi: karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, odzież przeciwdeszczowa, baterie, latarki, podstawowe środki opatrunkowe) można przynosić już od godziny 14:00.

Ponadto, tego dnia zaplanowano występy polskich gwiazd. Od godziny 17:00 na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać między innymi: Eweliny Lisowskiej, Marcina Wyrostka, Arka Kłusowskiego czy zespołów Dżem, Golec uOrkiestra, GOORAL, De Mono. Finał wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00.

Wszystkich miłośników biegania, którzy chcą okazać swoje wsparcie zapraszamy na Bieg dla Ukrainy! organizowany przez Silesia Marathon. W godzinach 18:00—20:00 wszyscy chętni będą mogli wykonac dowolną liczbę okrążeń na bieżni legendarnego „Kotła Czarownic”. Wspólna rozgrzewka odbędzie się na płycie głównej o godzinie 17:45, a na bieżnię można wejść bramami 3/5, a następnie sektorami 27/28.

Udział we wszystkich atrakcjach tego dnia jest bezpłatny. Wydarzenie będzie prowadzone przez Tomasza Smokowskiego i dostępne na żywo na Kanale Sportowym (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Więcej o Pikniku Wsparcia można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

  • 27.11.2021

    Dziękujemy!

    Droga Publiczności, dziękujemy za wspólnie spędzone listopadowe dni i do zobaczenia za rok!

  • 06.06.2022

    Carbon Silesia Festival

    W niezwykłej scenerii Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki elektronicznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.