Menu

Koncert: Ina West

10.11. / G. 19:00
Klubokawiarnia Aquarium / Bielsko-Biała

↑ fot. Anna Wyszomierska

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Ina West, czyli Izabela Wróblewska, z muzyką związana jest od dzieciństwa: uczyła się w klasie fortepianu, studiowała muzykologię, brała także lekcje wokalu. Współpracowała między innymi z Piotrem Roguckim, Julią Marcell, Tym Typem Mesem, a także z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Swoją debiutancką płytę wydała jako Cosovel, a bezpośrednią inspiracją była twórczość słoweńskiego poety Srečko Kosovela. Rozpoczęty w 2013 roku projekt przyniósł artystce rozpoznawalność oraz występy na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival(DE), MENT (SI).

Ina West to kolejne wcielenie artystki. Jej album — „Girls” z 2019 roku — ukazał się dzięki zbiórce crowfundingowej, w którą włączyli się między innymi: Maffashion, Kuba Karaś czy Justyna Święs. Płyta została ciepło przyjęta przez polską krytykę.

Muzyka Iny West to transowa, nowofalowa elektronika z elementami folku, jazzu i popu. W wydaniu na żywo artystka zręcznie łączy klasyczne instrumentarium, taneczny bit i surowe wokalne harmonie. Podczas koncertu w ramach Festiwalu Ars Cameralis towarzyszyć jej będzie perkusista Jose Manuel Alban Juarez, który występował i nagrywał m.in z zespołem Maanam, Fisz Emade czy Pauliną Przybysz.

Koncert obędzie się 10 listopada o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej. Bilety w cenie 20 PLN są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Ina West — „Mother”

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 20.05.2024

  Koncert: La Francesina & G. F. Händel

  Wystep belgijskiej solistki Sophie Junker oraz francuskiej Orkiestry Le Concert de l’Hostel Dieu z Lyonu pod kierownictwem klawesynisty Franka-Emmanuela Comte.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 27.05.2024

  IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

  W programie znalazły się loty konkursowe, nocne pokazy balonowe oraz koncerty zespołów: Bluszcz, Leepy, Big Cyc, Krzikopa, Baasch i Natalia Nykiel.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.