Menu

Koncert: Ina West

10.11. / G. 19:00
Klubokawiarnia Aquarium / Bielsko-Biała

↑ fot. Anna Wyszomierska

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Ina West, czyli Izabela Wróblewska, z muzyką związana jest od dzieciństwa: uczyła się w klasie fortepianu, studiowała muzykologię, brała także lekcje wokalu. Współpracowała między innymi z Piotrem Roguckim, Julią Marcell, Tym Typem Mesem, a także z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Swoją debiutancką płytę wydała jako Cosovel, a bezpośrednią inspiracją była twórczość słoweńskiego poety Srečko Kosovela. Rozpoczęty w 2013 roku projekt przyniósł artystce rozpoznawalność oraz występy na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival(DE), MENT (SI).

Ina West to kolejne wcielenie artystki. Jej album — „Girls” z 2019 roku — ukazał się dzięki zbiórce crowfundingowej, w którą włączyli się między innymi: Maffashion, Kuba Karaś czy Justyna Święs. Płyta została ciepło przyjęta przez polską krytykę.

Muzyka Iny West to transowa, nowofalowa elektronika z elementami folku, jazzu i popu. W wydaniu na żywo artystka zręcznie łączy klasyczne instrumentarium, taneczny bit i surowe wokalne harmonie. Podczas koncertu w ramach Festiwalu Ars Cameralis towarzyszyć jej będzie perkusista Jose Manuel Alban Juarez, który występował i nagrywał m.in z zespołem Maanam, Fisz Emade czy Pauliną Przybysz.

Koncert obędzie się 10 listopada o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej. Bilety w cenie 20 PLN są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Ina West — „Mother”

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.