Menu

Koncert: Lisa Morgenstern

↑ fot. Miguel Murrieta Vásquez

19 listopada / godz. 20:00
Kinoteatr Rialto / Katowice

ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

Niemiecko-bułgarska pianistka, wokalistka i kompozytorka, która mieszka w Berlinie. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat — jej rodzice są bowiem muzykami orkiestrowymi. Zresztą, już jako dziecko wykazywała niemal naturalną skłonność do gry na fortepianie, a jako nastolatka trenowała balet, co z pewnością wpłynęło na jej twórczość, nadając jej muzyce wyjątkową elegancję i opanowanie. 

Artystka podejmuje trudne tematy, jak desperacja i wyzwolenie, strata i zbawienie, jednak jej twórczość jest pełna wdzięku, który niemal przyprawia słuchaczy o ciarki. Na swoim albumie „Chameleon” z 2019 roku wykorzystuje głównie głos, fortepian i syntezatory, implikując rytmy. Płyta — nagrana wspólnie z argentyńskim kompozytorem, producentem, wiolonczelistą i pianistą Sebastianem Plano — łączy w sobie lodowatą elegancję, barokowy synth pop i atmosferyczną elektronikę. Jednak te, zdawałoby się, dalekie od siebie nurty wspólnie manifestują niezwykłą zręczność artystki. 

W ostatnich latach kariera Lisy Morgenstern nabrała rozpędu, co z kolei zaowocowało licznymi koncertami w całej Europie z takimi artystami, jak Ólafur Arnalds i Max Cooper oraz koncertami podczas tak liczących się festiwali, jak Iceland Airwaves czy Reeperbahn Festival. Szczególne zainteresowanie krytyki i publiczności towarzyszyło jej współpracy z żeńskim chórem Bulgarian Voices Berlin i Monachijską Orkiestrą Radiową.

Jednak niezależnie od miejsca Morgenstern zjednuje sobie publiczność wyjątkowo emocjonalnymi występami. Naprawdę, Lisa Morgenstern jest niepowtarzalna. Występ artystki odbędzie się w sobotę, 19 listopada o godzinie 20:00 w katowickim Kinoteatrze Rialto. Bilety w cenie 30 zł są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Lisa Morgenstern — „Answers”

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.