Menu

Koncert: Paul Brody Quartet

21.05. / godz. 19:00
Filharmonia Częstochowska / Częstochowa

↑ Paul Brody, fot. Dirk Hasskarl_hasskarl.de

Projekt „Śląskie! Europa!”

1 maja 2024 roku przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W związku z tym Instytucja Kultury Ars Cameralis wraz z partnerami przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólnym hasłem „Śląskie! Europa!”. Zapraszamy na występ Paul Brody Quartet, który odbędzie się w ramach Jazzowych wtorków w Kameralnej w Filharmonii Częstochowskiej w dniu 21 maja o godzinie 19:00.

Paul Brody to światowej sławy amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, na stałe mieszkający w Berlinie. To artysta niezwykle wszechstronny, działający na wielu polach. Najprawdopodobniej najbardziej znany jako twórca i lider grupy Paul Brody’s Sadawi, która nagrała 7 płyt, w tym 3 albumy dla kultowej wytwórni Tzadik (w serii Radical Jewish Culture), prowadzonej przez jednego z najważniejszych saksofonistów i kompozytorów Johna Zorna. 

Paul Brody współpracował między innymi z Johnem Zornem, Wimem Wendersem, Blixą Bargeldem, Shirley Bassey, Frankiem Londonem. Tworzy także instalacje dźwiękowe, które prezentowane były na wielu międzynarodowych wystawach. Droga twórcza Brody’ego to jednak nie tylko odczytywanie na nowo muzyki związanej z jego żydowskimi korzeniami. Ostatnie lata artysta poświęcił na muzyczne poszukiwania i czerpanie inspiracji także z innych tradycji. W Częstochowie przedstawi swój autorski kwartet, grający muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

Bilety na koncert w cenie 80 zł są dostępne w kasie Filharmonii oraz online TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Partner
Organizator
Współorganizator

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.