Menu

Koncert: Resina x Christina Vantzou

↑ fot. Julie Calbert

25 listopada / godz. 20:00
Teatr Śląski — Scena w Malarni / Katowice

ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

Spotkały się po raz pierwszy w 2019 roku, aby zaprezentować swój duet w ramach Centralnego Salonu Ambientu podczas Festiwalu Up To Date. Mimo artystycznych różnic, od razu było jasne, że Resinę i Christinę Vantzou łączy muzyczny język i unikalne podejście do kompozycji. Obie artystki badają głębię i spektrum dźwięku: od delikatnego do intensywnego, niemal dotykającego trzewi, dzięki czemu ich muzyka całkowicie pochłania słuchacza. Materiał na wspólny album został nagrany w słynnym, berlińskim studiu Vox-Ton pod okiem Francesco Donadello. Po niemal trzech latach od pierwszego wspólnego występu, duet powraca do koncertowania. Wciąż rozwijający się, ewoluujący materiał zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu Ars Cameralis.

Resina — czyli Karolina Rec — to kompozytorka i wiolonczelistka. Autorka trzech albumów: „Resina” (2016), „Traces” (2018) i „Speechless” (2021), zawierającego kompozycję na dwudziestoczteroosobowy chór. Tworzy także muzykę do filmów, spektakli i gier wideo. Swój muzyczny język Resina buduje poprzez zacieranie granic różnych gatunków muzycznych. Balansuje pomiędzy animalistycznymi aspektami występu a elektronicznym światem dźwięków. Przetworzony głos i wiolonczela łączą się z ciężką perkusją (Mateusz Rychlicki) i elementami ambientu.

Christina Vantzou to kompozytorka aktualnie rezydująca w Brukseli, autorka sześciu solowych płyt, z których ostatnia „Releasing Spores” ukazała się w 2021 roku oraz kilku albumów nagranych z innymi artystami. W swojej twórczości skupia się na kształtowaniu ceremonialnych, afektywnych przestrzeni muzycznych, używając głosu, nagrań terenowych, fortepianu i elektroniki. Vantzou zgłębia tajniki tradycji i możliwości ludzkiego głosu, pozostając w głębokim szacunku dla dźwięku.

Duet zaprezentuje się w piątek, 25 listopada o godzinie 20:00 na Scenie w Malarni w Katowicach. Bilety w cenie 30 zł są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.