Menu

Koncert: Stian Westerhus & Maja S.K. Ratkje

12.11. / G. 19:00
Teatr Śląski — Scena Kameralna / Katowice

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Nie-akustyczna, nie-skomponowana, a już z pewnością nie-śpiewana i nie-grana nie-opera na Festiwalu Ars Cameralis! Brzmi dziwnie? Podejrzanie? A może jednak intrygująco? Za ten niecodzienny występ nie-śpiewaków z nie-instrumentami odpowiadają Maja S.K. Ratkje i Stian Westerhus.

Artyści od lat wspólnie snują akustyczne opowieści, ale tym razem spróbowali czegoś zupełnie innego. Postanowili odciąć się od tego, co robili dotychczas i tak powstała „Die Elektrische Oper” — dzieło na przeciwległym krańcu ich muzycznego spektrum. Tak diametralnie różne, jak czerń i biel, brutalność i delikatność. Jak popękane i sproszkowane różni się od gładkiego i chłodnego, czy bezładne i ogniste od zadbanego i uporządkowanego. Tak odmienne, jak potężna eksplozja i kontrolowany płomień. Czy mamy jednak nadal do czynienia z operą? Niestrudzony duet — uzbrojony wyłącznie w swoje głosy i mnóstwo splecionego okablowania spróbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Koncert obędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 19:00 w na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach. Bilety w cenie 30 PLN są dostępne na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.