Menu

Koncert: Will Butler + Sister Squares

09.11. / G. 20:00
Kinoteatr Rialto / Katowice

↑ fot. Alexa Viscius

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Drugim muzycznym gościem tegorocznej edycji Festiwalu Ars Cameralis będzie Will Butler, artysta znany między innymi z zespołu Arcade Fire (z którym grał przez dwadzieścia lat), współpracy z Owenem Palletem (za soundtrack do filmu „Her” Spike’a Jonze’a byli nominowani do Oscara) czy solowych albumów. Razem z nowym zespołem: Will Butler + Sister Squares wystąpią w Kinoteatrze Rialto już 9 listopada!

W skład Sister Squares wchodzą: Sara Dobbs, Miles Francis, Jenny Shore i Julie Shore. Chociaż wszyscy dzielą wspólną pasję do tworzenia, różnią ich doświadczenia. Początkowo Sara i Jenny pracowały wspólnie w teatrze w St. Louis, jednak ich drogi się rozeszły — Sara zaczęła pracować na Broadwayu, a Jenny rozwijała swoje umiejętności choreograficzne na niezależnej scenie tanecznej w Chicago. Z kolei Julie grała Chopina, pisała piosenki i występowała z różnymi zespołami, a niezwykł* perkusist* i producent* muzyczn* Miles współpracował* z wieloma artystami w swoim studiu w West Village, w tym z Angélique Kidjo.

W Katowicach zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty „Will Butler + Sister Squares”, która ukazała się w zeszłym tygodniu. Znalazły się na niej zarówno utwory, w które odbiorca się zanurza, jak i taneczne, osobliwe chóralne brzmienia. Nie może Was zabraknąć na tym koncercie!

Koncert obędzie się 9 listopada o godzinie 20:00 w katowickim Kinoteatrze Rialto. Bilety w cenie 30 PLN są dostępne w kasie kina i na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Will Butler + Sister Squares — „Long Grass”

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.