Menu

Koncert: Owen Pallett

16.11. / G. 20:00
Kinoteatr Rialto / Katowice

↑ fot. Jeff Bierk

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Do programu tegorocznej edycji Festiwalu dołącza Owen Pallett, które* lista muzycznych poszukiwań i zainteresowań jest niezwykła. Pochodząc* z Kanady wszechstronn* artyst* realizował* między innymi projekty dla National Ballet of Canada, Toronto Symphony Orchestra czy Barbicanu, a razem z Lido Pimienta współpracował* nad projektem “sky to hold” dla New York City Ballet. Tworzy także muzykę do filmów i dla telewizji, za którą otrzymał* liczne nominacje, wyróżnienia i nagrody, jak Emmy za muzykę do krótkiego metrażu „14 Actors Acting” (reż. Solve Sundsbo, 2010) czy nominacja — wspólnie z Willem Butlerem — do Oscara za muzykę do filmu „Ona” (reż. Spike Jonze, 2013)

Lista artystów, z którymi współpracował* Owen Pallett jest imponująca — Lana del Rey, Taylor Swift, Pet Shop Boys, The Last Shadow Puppets, Duran Duran, The Mountain Goats, Arcade Fire, Grizzly Bear, Fucked Up, Holy Fuck, Mika, The National, R.E.M, Snow Patrol, Linkin Park, Robbie Williams, Jim Guthrie, Haim, Frank Ocean, Charlotte Gainsbourg, Xiu Xiu, Ed Sheeran, Sharon Van Etten, Wolf Alice.

Wszystko zaczęło się w kanadyjskim Toronto, gdzie artyst* zaczynał* w grupie Les Mouches. Z kolei solowe projekty były początkowo realizowane pod pseudonimem Final Fantasy. Solowo Pallett wydał* 5 płyt (ostatnia to „Island” z 2020 roku), a je* koncerty to artystyczne i techniczne wyżyny, przepełnione emocjonalnością, bezpośredniością i autentycznością.

Koncert obędzie się 16 listopada o godzinie 20:00 w katowickim Kinoteatrze Rialto. Bilety w cenie 30 PLN są dostępne w kasie kina i na portalu Ticketmaster (TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Owen Pallett — „Paragon of Order”

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.