Menu

Koncert: The Necks / SOLD OUT

23.11. / G. 20:00
Jazz Club Hipnoza / Katowice

↑ fot. Camille Walsh

ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis

Przed nami kolejna, ⅩⅩⅩⅠⅠ edycja Festiwalu Ars Cameralis i listopad pełen muzycznych, literackich, teatralnych, filmowych i artystycznych doznań. Zapraszamy na koncert zespołu The Necks — australijskiego trio, które od trzydziestu sześciu lat tworzy w niezmienionym składzie.

Chris Abrahams (fortepian), Tony Buck (perkusja) i Lloyd Swanton (bas) prezentują długie, hipnotyzujące brzmienia, które wymykają się jakiejkolwiek klasyfikacji. Każdy z osiemnastu albumów zespołu zachęca do kolejnego odsłuchu, a zwodnicza prostota poszczególnych utworów za każdym razem zachwyca. Nietuzinkowe połączenie awangardy, minimalizmu, ambientu i jazzu sprawia, że twórczości The Necks nie da się zaszufladkować. Najnowsza płyta „Travel” (Northern Spy Records, 2023), która jest zapisem codziennych muzycznych poszukiwań, tylko potwierdza unikalność tria.

New York Times nazwał The Necks jednym z najlepszych zespołów na świecie, a Los Angeles Times wychwalał magiczny trans podczas ich koncertów, dzięki któremu czas przyspiesza, a odbiorca jest w pełni usatysfakcjonowany. Z kolei Tom Abbs, multiinstrumentalista i założyciel wytwórni Northern Spy, idealnie opisał występy trio na żywo: „zaczyna się bardzo cicho. Jeden z muzyków gra prostą figurę, stopniowo dołączają pozostali dwaj i wszyscy grają niezależnie, tworząc splecione ze sobą brzmienie. W miarę jak drobne zmiany budują »utwór«, oddziaływanie instrumentów tworzy warstwy harmoniczne i pryzmatyczne dźwięki, które przywodzą na myśl »transowy jazz«”.

The Necks — koncert nagrany w Jazzhouse w Kopenhadze, sfilmowany przez Sørena Rye'a, zmiksowany przez Klausa Q Hedegaarda

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.