Spotkanie: Ishbel Szatrawska, Monika Ochędowska
24.11. / G. 18:00
Black Woolf Coffee & Books / Katowice
↑ Ishbel Szatrawska, fot. Izabella Górska
ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwal Ars Cameralis
Nie da się ukryć: Ishbel Szatrawska nieźle namieszała. Udała jej się rzecz trudna — wprowadziła bowiem dramat do literackiego mainstreamu. Jej „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, wydany w 2022 roku przez Wydawnictwo Cyranka, nie dość, że zdobył uznanie krytyki, to jeszcze był szeroko komentowany (i uwielbiany!) przez czytelników. Trzeba mieć nadzieję, że to właśnie dzięki pisarce wzrośnie zainteresowanie dramatem wśród osób czytających. Niedawno sama Szatrawska zrobiła małą woltę — zadebiutowała jako prozaiczka. We wrześniu — w tym samym wydawnictwie — opublikowała powieść „Toń”. O tym wszystkim z autorką porozmawia Monika Ochędowska, krytyczka związana z „Tygodnikiem Powszechnym”.
Spotkanie odbędzie się 24 listopada o godzinie 18:00 w Black Woolf Coffee & Books w Katowicach. Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy, wstęp wolny. Więcej o uczestniczkach spotkania można przeczytać poniżej.
ISHBEL SZATRAWSKA
Dramatopisarka, powieściopisarka. Autorka między innymi dramatów „Wolny strzelec” oraz „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, za który otrzymała nominację do Paszportu Polityki, Wawrzyn — Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz nagrodę Odkrycie Empiku. Dramat ten został wystawiony przez Teatr Żeromskiego w Kielcach w reżyserii Łukasza Kosa. Z kolei w październiku tego roku w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie odbyła się premiera spektaklu na podstawie dramatu „Polowanie” w reżyserii Piotra Pacześniaka. Pierwsza powieść Szatrawskiej, „Toń” ukazała się we wrześniu tego roku nakładem Wydawnictwa Cyranka.
fot. Izabella Górska
MONIKA OCHĘDOWSKA
Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, recenzentka „Dwutygodnika”. W 2019 roku była nominowana do nagrody Polskiej Izby Książki za najciekawszą prezentację książek i czytania w mediach drukowanych. Od 2022 roku jest członkinią Kapituły Nagrody Conrada przyznawanej za najlepszy debiut prozatorski.
fot. Grażyna Makara