Menu

Wystawa: Wszechświaty równoległe

12 listopada — 12 grudnia 2021
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki

↑ grafika: Aleksandra Grunholz / studiochaotyczne.com

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

Zapraszamy na niezwykłą wystawę polskich i francuskich artystów, których prace pozwolą zanurzyć się w mnogości światów, rzeczywistości i fikcji. W wystawie udział biorą: Captain Cavern, Olivia Clavel, Killoffer, René Laloux, Piotr Lutyński, François Morellet, Justyna Olszewska, Ox, Jacques Pyon, Michał Smandek, Daniel Spoerri, Surfil, Szymon Szewczyk, Roland Topor.

Kurator, Alexandre Devaux tak mówi o „Wszechświatach równoległych”: „Wystawa zanurza zwiedzającego w środowisko nasiąknięte wyobrażeniami, estetykami i formami humoru, które — choć tak rozmaite, czasami niemal zupełnie różne — mogą stanowić echo dla tematów i refleksji poruszanych w twórczości Stanisława Lema”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki 12 listopada o godzinie 18:00, wstęp wolny. Tego samego dnia o godzinie 19:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. Wystawa będzie dostępna do 12 grudnia 2021 roku.

Współorganizatorem wystawy jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Galeria Rondo Sztuki, a partnerami: Estate Morellet,Galerie Anne Barrault, Atelier Clot, Bramsen et Georges, L’Agence du Court Métrage, Argos Films oraz Panique Publishers.

Więcej o wystawie i zaproszonych artystach można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego w ramach zadania: „Festiwal Ars Cameralis 2021 — Wszechświaty równoległe”.

→ Wartość finansowania: 56 000,00 PLN / wartość całkowita zadania: 128 386,04 PLN

Mecenat

Polecamy

 • 07.11.2022

  Wojciech Prażmowski: Sny ze srebra

  Wystawa retrospektywna Wojciecha Prażmowskiego, reprezentanta nurtu fotografii kreacyjnej i twórcy „foto – obiektów”.

 • 17.11.2022

  Mischa Kuball: Przestrzenie referencyjne

  Pierwsza retrospektywna prezentacja twórczości niemieckiego artysty jest realizowana w ramach piątej edycji projektu „Więcej światła!”.

 • 29.11.2022

  Dziękujemy

  Kolejny listopad wypełniony muzyką, literaturą i sztukami wizualnymi już za nami. Dziękujemy za obecność!

 • 03.10.2022

  ⅩⅩⅩⅠ Festiwal Ars Cameralis

  Koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty i wystawy — zapraszamy na wspólne spędzanie jesiennych wieczorów.

 • 16.10.2022

  Roger A. Deakins: Byways / Bezdroża

  W ramach tegorocznego Festiwalu zapraszamy na wystawę fotograficzną, na której zaprezentujemy zupełnie inne oblicze znakomitego operatora filmowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.