Menu

Wystawa: Wszechświaty równoległe

12 listopada — 12 grudnia 2021
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki

↑ grafika: Aleksandra Grunholz / studiochaotyczne.com

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

Zapraszamy na niezwykłą wystawę polskich i francuskich artystów, których prace pozwolą zanurzyć się w mnogości światów, rzeczywistości i fikcji. W wystawie udział biorą: Captain Cavern, Olivia Clavel, Killoffer, René Laloux, Piotr Lutyński, François Morellet, Justyna Olszewska, Ox, Jacques Pyon, Michał Smandek, Daniel Spoerri, Surfil, Szymon Szewczyk, Roland Topor.

Kurator, Alexandre Devaux tak mówi o „Wszechświatach równoległych”: „Wystawa zanurza zwiedzającego w środowisko nasiąknięte wyobrażeniami, estetykami i formami humoru, które — choć tak rozmaite, czasami niemal zupełnie różne — mogą stanowić echo dla tematów i refleksji poruszanych w twórczości Stanisława Lema”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki 12 listopada o godzinie 18:00, wstęp wolny. Tego samego dnia o godzinie 19:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. Wystawa będzie dostępna do 12 grudnia 2021 roku.

Współorganizatorem wystawy jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Galeria Rondo Sztuki, a partnerami: Estate Morellet,Galerie Anne Barrault, Atelier Clot, Bramsen et Georges, L’Agence du Court Métrage, Argos Films oraz Panique Publishers.

Więcej o wystawie i zaproszonych artystach można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego w ramach zadania: „Festiwal Ars Cameralis 2021 — Wszechświaty równoległe”.

→ Wartość finansowania: 56 000,00 PLN / wartość całkowita zadania: 128 386,04 PLN

Mecenat

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.