Menu

Zawody Balonowe już za nami

23 — 24 czerwca 2023
Tychy / Pszczyna

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

In the Silesian Sky

W ostatni weekend czerwca w Parku Solidarności w Tychach oraz Parku Zamkowym w Pszczynie odbyły się III Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. W rywalizacji wzięło udział 20 profesjonalnych załóg balonowych, a najlepsze wyniki osiągnęli kolejno: Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Wrocławskiego, Tomasz Sionkowski (pilot niezrzeszony), Tomasz Filus z Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu i Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ. W programie zawodów, poza lotami konkursowymi, znalazły się nocne pokazy balonowe i koncerty: Waglewski & Kasai, Skankan i Czesław Śpiewa, a także wspólne granie na największym bębnie świata.

Zawody odbyły się w ramach obchodów Roku Wojciecha Korfantego oraz starań miasta Pszczyna o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Więcej informacji o zawodach można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 12.09.2023

  Koncert: The Necks

  Pierwsze ogłoszenie ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis! Zapraszamy na koncert australijskiego trio, którego hipnotyzujące brzmienia wymykają się opisom.

 • 07.09.2023

  „Cienie historii nigdy nas nie opuszczą” — instalacja Michała Smandka

  Dzieło artysty z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pojawiło się na wystawie w Chile.

 • 25.08.2023

  Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

  Materiał filmowy z Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.