Menu

Zawody Balonowe już za nami

23 — 24 czerwca 2023
Tychy / Pszczyna

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

In the Silesian Sky

W ostatni weekend czerwca w Parku Solidarności w Tychach oraz Parku Zamkowym w Pszczynie odbyły się III Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. W rywalizacji wzięło udział 20 profesjonalnych załóg balonowych, a najlepsze wyniki osiągnęli kolejno: Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Wrocławskiego, Tomasz Sionkowski (pilot niezrzeszony), Tomasz Filus z Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu i Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ. W programie zawodów, poza lotami konkursowymi, znalazły się nocne pokazy balonowe i koncerty: Waglewski & Kasai, Skankan i Czesław Śpiewa, a także wspólne granie na największym bębnie świata.

Zawody odbyły się w ramach obchodów Roku Wojciecha Korfantego oraz starań miasta Pszczyna o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Więcej informacji o zawodach można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.