Menu

Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter

fot. Radosław Kaźmierczak

Orlen Jazz Festiwal XXV Bielska Zadymka Jazzowa

Wirtuoz trąbki Miles Davis mawiał o nim, że jest kompozytorem z krwi i kości. Inni porównywali go do legendy jazzu Charlesa Parkera Jr. Bez wątpienia można go zaliczyć do grupy najważniejszych wirtuozów muzyki jazzowej.

Wayne Shorter, bo o nim mowa, tworzył do końca swojego życia, a wiele utworów, w tym te na orkiestrę, nigdy nie zostało wykonanych. Stało się to inspiracją do powstania unikatowego projektu: „Celebrating the Symphonic Legacy of Wayne Shorter”. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Clarka Rundella i Antonio Browna Dance’a połączyła siły z kobiecym kwartetem, w skład którego weszły: Esperanza Spalding, amerykańska perkusistka Terry Line Carrington, kanadyjska pianistka Kris Davis i holenderska saksofonistka Tineke Postma, czego efektem była niezapomniana impresja muzyczna.

To unikatowe wydarzenie zostało zrejestrowane podczas Festiwalowej Gali Orlen Jazz Festiwalu XXV Bielskiej Zadymki Jazzowej w gliwickiej Arenie. Partnerem festiwalu było Województwo Śląskie, a Instytucja Kultury Ars Cameralis jego współorganizatorem. Relację z niego będzie można oglądać od 25 sierpnia 2023 roku do 25 sierpnia 2025 roku w TV ARTE (koncert jest dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

 • 29.01.2024

  Nowe publikacje

  W 2023 roku Instytucja wydała dwie książki poetyckie i album fotograficzny.

 • 30.11.2023

  Dziękujemy za obecność

  Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

 • 05.12.2023

  Ostatnie dni wystaw

  Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.