Menu

ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis

↑ fot. Radosław Kaźmierczak

W listopadzie 1992 roku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Ars Cameralis. Przez ten czas przygotowaliśmy dla Was liczne koncerty, spotkania literackie, pokazy filmowe, warsztaty, wystawy… Staraliśmy się dać Wam możliwość obcowania z nieoczywistymi artystami. Zarówno tymi cenionymi i rozpoznawalnymi, jak i tymi dopiero na początku drogi, poszukującymi formy artystycznego wyrazu.

Nie inaczej będzie w tym roku. ⅩⅩⅩ Festiwal Ars Cameralis odbędzie się w Katowicach, jak zawsze w listopadzie. Zapraszamy Was do spędzenia z nami jesiennych wieczorów. Więcej szczegółów już wkrótce. Najświeższe informacje są dostępne w naszych mediach społecznościowych TUTAJ (po kliknięciu profil Instytucji na Facebooku otworzy się w nowej karcie przeglądarki) i TUTAJ (po kliknięciu profil Instytucji na Instagramie otworzy się w nowej karcie przeglądarki).

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

 • 05.04.2024

  Koncert: .VRIL (ambient set)

  Występ wszechstronnego artysty, który eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.