Menu

Koncert: .VRIL (ambient set)

04.05. / godz. 20:00
+ 30 .KTW II / Katowice

↑ fot. Niels Freidel

Śląskie! Europa!

1 maja 2024 roku przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W związku z tym Instytucja Kultury Ars Cameralis wraz z partnerami przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych pod wspólnym hasłem „Śląskie! Europa!”. W ramach projektu Instytucja, razem z Województwem Śląskim, More Music Agency i Taruon Nowa Muzyka Katowice, zaprasza na koncert .VRIL-a, który odbędzie się 4 maja o godzinie 20:00 w + 30 .KTW II (al. Walentego Roździeńskiego 1, Katowice).

.VRIL zaczął tworzyć muzykę jako nastolatek w latach dziewięćdziesiątych. Jednak dopiero jego pierwsza dwunastka „Vril 1-4” — wydana w 2010 roku — zwróciła na niego uwagę szerszej publiczności i przede wszystkim krytyki. Rok później artysta zagrał po raz pierwszy w legendarnym berlińskim Berghain. Pierwszy album .Vrila — „Torus” — ukazał się kilka lat później i przyniósł wyjątkowy dźwiękowy krajobraz zapętlonej perfekcji i nieziemskiego hałasu.

Twórczość artysty jest tajemnicza, w jednym utworze może lawirować pomiędzy mocnymi bębnami a delikatnymi akordami, ale jedno pozostaje niezmienne: jego utwory za każdym razem odkrywają przed słuchaczem nowe, ukryte wcześniej brzmienia. .Vril jest wszechstronny — eksperymentuje z IDM, electro, techno, ambientem, jednak każdy z jego utworów zawiera niepowtarzalny, charakterystyczny tylko dla niego element. Artysta przesuwa granicę tego, co przewidywalne, również podczas swoich występów na żywo — udział w nich to głębokie, katartyczne i energetyczne przeżycie.

.Vril współpracował między innymi z SUUNS, HVOB, Sterac, King Gizzard & The Lizard Wizard, dla których tworzył remiksy, a wspólnie z Rødhådem nagrał dwie płyty — „Out of Place Artefacts” (2020) i „Out of Place Artefacts II” (2022). Na swoim koncie ma także współpracę z Neel i Sebastianem Mulleartem, z którymi opublikował album „Live At Aerodrome Melun-Villaroche” (2019). Solowo, oprócz debiutanckiego albumu, wydał jeszcze cztery płyty, z których ostatnia — „Animist” — ukazała się w 2023 roku. Więcej o artyście można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Bilety na koncert w cenie 90 zł są dostępne TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Projekt: Śląskie! Europa!

 • 04.04.2024

  Koncert: Pablopavo i Ludziki

  Kolejny koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!” realizowanego w związku z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 24.04.2024

  Koncert: Krzysztof Firlus & Anna Firlus

  Wyjątkowy, kameralny recital, podczas którego zabrzmią utwory z manuskryptu Carla Friedricha Abla, odkrytego niedawno w Poznaniu.

 • 25.04.2024

  Koncert: Paul Brody Quartet

  Występ kwartetu grającego muzykę z nurtu modern klezmer/jazz w składzie: Paul Brody (trąbka), Lisa Hoppe (kontrabas, wokal), Christian Koegel (gitara), Hans Otto (perkusja).

 • 25.04.2024

  Koncert: Muzyka Europy

  Występ zespołu Carrantuohill w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

 • 19.04.2024

  Koncert: Acid Arab

  Występ francusko-algierskiego zespołu, którego twórczość łączy zachodnią muzykę elektroniczną ze wschodnimi brzmieniami i wokalami.

 • 23.04.2024

  Koncert: Brandt Brauer Frick

  Występ jednego z najciekawszych zespołów grających elektronikę, który stale eksperymentuje i poszukuje inspiracji.

 • 12.04.2024

  Koncert: Kroke

  Występ zespołu, w twórczości którego znajdziemy jazz, brzmienia Orientu, muzykę klezmerską i etniczną. Koncert w ramach projektu „Śląskie! Europa!”.

 • 20.03.2024

  Bach na Wielkanoc

  Inauguracja projektu „Śląskie! Europa!”, realizowanego w ramach 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • 08.04.2024

  Koncert: Barok Ponad Granicami

  Występ {oh!} Orkiestry pod przewodnictwem Martyny Pastuszki w ramach projektu „Śląskie! Europa!”, a w repertuarze mistrzowie baroku.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.