Menu

Nowe publikacje

fot. Radosław Kaźmierczak

W 2023 roku Instytucja Kultury Ars Cameralis wydała trzy publikacje: obszerny album z fotografiami Arkadiusz Goli, który towarzyszył wystawie  „INNY [NIE] OBCY” (wydany wspólnie z Pałacem Schoena Muzeum w Sosnowcu) oraz dwa tomy serii poetyckiej „Herezje/marzenia”. Więcej o publikacjach można przeczytać poniżej.

→ „INNY [NIE] OBCY” | album fotograficzny
Arkadiusz Gola fotografuje Romów mieszkających w różnych miastach Górnego Śląska od 1991 roku. Dzięki zaufaniu, którym obdarzyła go społeczność romska, artysta jest bardzo blisko ich życia, fotografuje spotkania rodzinne, tradycje, zwyczaje i rytuały. Więcej o publikacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→ „Iskierka w tunelu” | seria „Herezje/marzenia” | tom I
Książka poetycka z najnowszymi wierszami poety, tłumacza i eseisty Zbigniewa Macheja. Poeta komentuje w niej rzeczywistość oraz porusza niezwykle istotne i aktualne problemy, z którymi boryka się współczesny człowiek. Więcej o publikacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

→„Portret słońca w schronie przeciwbombowym” | seria „Herezje/marzenia” | tom II
Wspólna książka poetycka pisarki, tłumaczki i naukowczyni Daryny Hładun oraz pisarza, tłumacza i grafika Łesyka Panasiuka, w tłumaczeniu Anety Kamińskiej. Książka porusza trudny temat wojny w Ukrainie. Więcej o publikacji można znaleźć TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Polecamy

  • 30.11.2023

    Dziękujemy za obecność

    Za nami niemal miesiąc wypełniony muzyką, sztukami wizualnymi, literaturą, teatrem i filmem. Nie możemy uwierzyć, że kolejna edycja Festiwalu Ars Cameralis jest już za nami.

  • 05.12.2023

    Ostatnie dni wystaw

    Wystawy zrealizowane w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis będą dostepne dla zwiedzających jeszcze tylko kilka dni.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.