Menu

Iskierka w tunelu

Autor: Zbigniew Machej
Cena: 35 PLN

Książka poetycka | seria: Herezje/marzenia | tom: I

„Iskierka w tunelu” to książka poetycka z najnowszymi wierszami poety, tłumacza i eseisty Zbigniewa Macheja. Poeta komentuje w niej rzeczywistość oraz porusza niezwykle istotne i aktualne problemy, z którymi boryka się współczesny człowiek. Machej jest absolwentem polonistyki i religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W czasach PRL-u współpracował z opozycją demokratyczną i niezależnym ruchem wydawniczym. Po 1989 roku pracował jako dziennikarz, menedżer kultury i dyplomata, a od 2014 roku zajmuje się głównie pracą pisarską, publicystyczną i translatorską. Machej jest autorem kilkunastu zbiorów wierszy, w tym najnowszego „2020” (2021), oraz zbioru esejów „Praga in flagranti” (2023). Współpracował z „bruLionem”, „Literaturą na Świecie” i „Przekrojem”, a jego eseje były publikowane w „Gazecie Wyborczej”, „Przeglądzie Politycznym” czy „Herito”. Tłumaczył na język polski wiersze z czeskiego (Tranoscius, Petr Král), słowackiego (Ján Ondruš, Ivan Štrpka, Štefan Strážay) i angielskiego (Thomas Traherne, John Clare).

„Iskierka w tunelu” to pierwszy tom serii „Herezje/marzenia”, która będzie się ukazywać w ramach dorocznego Festiwalu Ars Cameralis. Tym samym Instytucja Kultury Ars Cameralis wraca do starego, dobrego zwyczaju publikacji twórczości festiwalowych gości. Za projekt graficzny dwóch pierwszych tomów serii poetyckiej odpowiada Wojciech Kucharczyk, a publikacje wizualnie nawiązują do tomów wydanych przed laty, zwłaszcza do książek Tomaža Šalamuna.

*Dokonując zakupu publikacji, akceptujesz warunki regulaminu sklepu internetowego (dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Szczegóły publikacji

Stopka redakcyjna

Tytuł: Iskierka w tunelu
Autor: Zbigniew Machej
Seria „Marzenia/herezje” pod redakcją Marka Zielińskiego i Tobiasza Melanowskiego, tom I
Opieka redakcyjna: Tobiasz Melanowski
Projekt okładki, opracowanie graficzne i skład: Wojciech Kucharczyk
Wydawca: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
Rok i miejsce wydania: Katowice 2023
Wydanie polskojęzyczne

Elementy techniczne

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 110
Wymiary: 19,5×11,5cm
ISBN: 978-83-64172-31-1

→ Premiera publikacji odbyła się w ramach ⅩⅩⅩⅠⅠ Festiwalu Ars Cameralis podczas spotkania ze Zbigniewem Machejem, Anetą Kamińską i Moniką Glosowitz (więcej można przeczytać TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

Zamów publikację

Iskierka w tunelu
Cena: 35 PLN

Wiadomość ze szczegółami dotyczącymi zakończenia procesu zamówienia publikacji przyjdzie na wskazany przez Państwa adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych.

  Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis. Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.arscameralis.pl/regulamin-sklepu

  Polecamy

  • Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska

   Album fotograficzny prezentujący pejzaż społeczny oraz historię regionu w okresie Powstań Śląskich.

  • Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie

   Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski

   Drugie, pokolorowane wydanie komiksu poświęconego politycznej działalności Wojciecha Korfantego.

  • Tropy NaDziko — Postantologia

   Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Arkadiusz Kremza, Paweł Lekszycki, Bartłomiej Majzel, Maciej Melecki, Grzegorz Olszański, Paweł Sarna, Krzysztof Siwczyk / Wybór, opracowanie i komentarz: Dariusz Pawelec

   Zbiór poetycki podsumowujący szalone i istotne pod względem socjologicznym i literackim zjawisko, którym jest Trupa Poetycka NaDziko.

  • Dziennik Jurajski

   Wojciech Prażmowski

   Dwutomowa publikacja, na którą składają się: dziennik ze wspomnieniami i fotografiami autora oraz notes na własne zapiski.

  • Samotny Spacerowicz

   Zhu Hao / Tłumaczenie: Jarek Zawadzki

   Książka poetycka chińskiego poety, w której wierszom towarzyszą fotografie zrobione przez artystę w Katowicach.

  • W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless

   Jake i Dinos Chapman

   Katalog do niezwykłej wystawy realizowanej w ramach ⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis.

  • Peter i Pierre. Pierre Alechinsky i Peter Bramsen — czterdzieści lat przyjaźni artystycznej

   Pierre Alechinsky, Peter Bramsen

   Katalog do wystawy ukazującej współpracę litografa z artystą, których przyjaźń rozpoczęła się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.