Menu

Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie

Autorzy: Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski
Cena: 35 PLN

Setna rocznica wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego przypadła na rok 2019. W związku z obchodami rocznicowymi, zainicjowanymi przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Instytucja Kultury Ars Cameralis przygotowała drugie, pokolorowane wydanie komiksu poświęconego politycznej działalności Wojciecha Korfantego. Komiks historyczny „Korfanty” powstał na podstawie pierwszego wydania, opublikowanego przez Instytucję w 2010 roku (więcej o poprzednim wydaniu TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki).

*Dokonując zakupu publikacji, akceptujesz warunki regulaminu sklepu internetowego (dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Autor o publikacji:

„Górny Śląsk przełomu wieku ⅩⅨ i ⅩⅩ. To wtedy, w 1903 roku, młody Wojciech Korfanty rozpoczyna swoją polityczną działalność. Z ówczesnych zdjęć, spogląda na nas  przystojny mężczyzna w meloniku, z przystrzyżonym wąsikiem i lekko falującymi włosami, w nienagannie skrojonym fraku. Aż się wierzyć nie chce, że ten spokojnie wyglądający człowiek już wtedy porywa tłumy, i że stanie się symbolem mieszkańców Górnego Śląska.

(…) Cieszymy się bardzo, że mogliśmy w komiksowej formie, na tle fragmentu historii Górnego Śląska, przedstawić losy Wojciecha Korfantego.

To wyjątkowa postać, łącząca w sobie tak dużo: doświadczenia zwykłego chłopaka, bohatera historycznych wydarzeń, polityka z realnymi osiągnięciami, postaci na poły mitycznej już za życia, wreszcie osoby przeżywającej w swoich ostatnich latach osobisty dramat”.  / Sławomir Zajączkowski

Szczegóły publikacji

Stopka redakcyjna

Scenariusz: Sławomir Zajączkowski
Rysunki: Krzysztof Wyrzykowski
Konsultacje historyczne i współpraca redakcyjna: Ryszard Mozgol, Tomasz Buja
Konsultacja językoznawcza: Jolanta Tambor
Recenzenci: Grzegorz Bębnik, Piotr Greiner
Redakcja i korekta: Piotr Zaczkowski
Redakcja techniczna: Katarzyna Bochenek
Skład i łamanie: Krzysztof Wyrzykowski
Koordynacja drugiego wydania: Tobiasz Melanowski
Wydawca: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
Rok i miejsce wydania: Katowice 2019 (na podstawie wydania z 2010)
Wydanie polskojęzyczne

Elementy techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 52
Wymiary: 29,5x21cm
ISBN: 978–83–64172–19–9

→ W publikacji wykorzystano zdjęcia Piotra Wójcika / Picture Doc.
→ Pierwsze wydanie komiksu powstało w 2010 roku przy współpracy Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Katowicach.

Zamów publikację

Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie
Cena: 35 PLN

Wiadomość ze szczegółami dotyczącymi zakończenia procesu zamówienia publikacji przyjdzie na wskazany przez Państwa adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych.

  Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis. Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.arscameralis.pl/regulamin-sklepu

  Polecamy

  • Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska

   Album fotograficzny prezentujący pejzaż społeczny oraz historię regionu w okresie Powstań Śląskich.

  • Tropy NaDziko — Postantologia

   Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Arkadiusz Kremza, Paweł Lekszycki, Bartłomiej Majzel, Maciej Melecki, Grzegorz Olszański, Paweł Sarna, Krzysztof Siwczyk / Wybór, opracowanie i komentarz: Dariusz Pawelec

   Zbiór poetycki podsumowujący szalone i istotne pod względem socjologicznym i literackim zjawisko, którym jest Trupa Poetycka NaDziko.

  • Dziennik Jurajski

   Wojciech Prażmowski

   Dwutomowa publikacja, na którą składają się: dziennik ze wspomnieniami i fotografiami autora oraz notes na własne zapiski.

  • Samotny Spacerowicz

   Zhu Hao / Tłumaczenie: Jarek Zawadzki

   Książka poetycka chińskiego poety, w której wierszom towarzyszą fotografie zrobione przez artystę w Katowicach.

  • W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless

   Jake i Dinos Chapman

   Katalog do niezwykłej wystawy realizowanej w ramach ⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis.

  • Peter i Pierre. Pierre Alechinsky i Peter Bramsen — czterdzieści lat przyjaźni artystycznej

   Pierre Alechinsky, Peter Bramsen

   Katalog do wystawy ukazującej współpracę litografa z artystą, których przyjaźń rozpoczęła się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.