Menu

Samotny Spacerowicz

Autor: Zhu Hao / Tłumaczenie: Jarek Zawadzki
Cena: 40 PLN

Książka poetycka chińskiego poety i fotografa, w której wierszom towarzyszą frapujące zdjęcia zrobione przez artystę w Katowicach, podczas jego pobytu na Festiwalu Ars Cameralis. Chińska precyzja języka, wycyzelowana forma i surowe fotografie współtworzą nieoczywisty pejzaż, który uwodzi tajemnicą oraz poczuciem kresu. Kresu wyczuwanego i odnajdywanego pomiędzy tekstem, obrazem i człowiekiem, który znalazł się tu nie wiadomo po co, jakby przez przypadek.

Zhu Hao → urodzony w 1969 roku chiński poeta związany z Szanghajem. Artysta jest absolwentem Wydziału Dramatu i Literatury Akademii Teatralnej w Szanghaju (1991). W 1989 roku wydał w Kaliforni (USA) swoją pierwszą książkę — zbiór haiku. Prace fotograficzne wystawia od 2002 roku; miał dotąd siedem wystaw indywidualnych w Chinach i Korei, brał udział w kilku wystawach zbiorowych w Chinach i USA. W 2005 roku na zaproszenie Instytucji artysta gościł na Śląsku z wystawą fotografii „Silent Shanghai” prezentowaną w galerii BWA w Bielsku Białej.

*Dokonując zakupu publikacji, akceptujesz warunki regulaminu sklepu internetowego (dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Szczegóły publikacji

Stopka redakcyjna

Tytuł: Samotny Spacerowicz
Autor: Zhu Hao
Tłumaczenie: Jarek Zawadzki
Redakcja: Bartłomiej Majzel
Okładka, grafika, typografia: Marlena Pardel
Zdjęcia: Zhu Hao
Copyright: Ars Cameralis Silesiae Superioris, Zhu Hao
Wydawca: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
Rok i miejsce wydania: Katowice 2009
Wydanie dwujęzyczne: polsko-chińskie

Elementy techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 70
Wymiary: 20,5×20,5cm

→ Publikacja ukazała się w nakładzie 400 egzemplarzy, z tego 30 egzemplarzy numerowanych i sygnowanych przez autorów, oraz 20 egzemplarzy autorskich

Zamów publikację

Samotny Spacerowicz
Cena: 40 PLN

Wiadomość ze szczegółami dotyczącymi zakończenia procesu zamówienia publikacji przyjdzie na wskazany przez Państwa adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych.

  Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis. Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.arscameralis.pl/regulamin-sklepu

  Polecamy

  • Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska

   Album fotograficzny prezentujący pejzaż społeczny oraz historię regionu w okresie Powstań Śląskich.

  • Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie

   Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski

   Drugie, pokolorowane wydanie komiksu poświęconego politycznej działalności Wojciecha Korfantego.

  • Tropy NaDziko — Postantologia

   Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Arkadiusz Kremza, Paweł Lekszycki, Bartłomiej Majzel, Maciej Melecki, Grzegorz Olszański, Paweł Sarna, Krzysztof Siwczyk / Wybór, opracowanie i komentarz: Dariusz Pawelec

   Zbiór poetycki podsumowujący szalone i istotne pod względem socjologicznym i literackim zjawisko, którym jest Trupa Poetycka NaDziko.

  • Dziennik Jurajski

   Wojciech Prażmowski

   Dwutomowa publikacja, na którą składają się: dziennik ze wspomnieniami i fotografiami autora oraz notes na własne zapiski.

  • W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless

   Jake i Dinos Chapman

   Katalog do niezwykłej wystawy realizowanej w ramach ⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis.

  • Peter i Pierre. Pierre Alechinsky i Peter Bramsen — czterdzieści lat przyjaźni artystycznej

   Pierre Alechinsky, Peter Bramsen

   Katalog do wystawy ukazującej współpracę litografa z artystą, których przyjaźń rozpoczęła się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.