Menu

Srebro Fermiego

Autor: Anna Matysiak
Cena: 35 PLN

Książka poetycka | seria: Herezje/marzenia | tom: III

„Srebro Fermiego” to kolejny tom poetki, której wiersze zaskakują powiązaniami, odniesieniami, drobinami rzeczywistości. To także trzeci tom serii poetyckiej „Herezje/marzenia”, która od 2023 roku ukazuje się w ramach dorocznego Festiwalu Ars Cameralis.

„Anna Matysiak znów to robi! Z imponującą efektywnością środków mówi o sprawach fundamentalnych w sposób, który zostaje w pamięci na długo. Cóż więcej dodać? Nic. Czytać” — pisze o wierszach z tomu Miłosz Biedrzycki. Tytuł tomu przywołuje skojarzenia z doświadczeniami fizyka i noblisty Enrico Fermiego, a w środku spotkać można oceany, lisy, obrotowe krzesła, sczerniałe banany i ryby. Niech to jednak nie zmyli czytelnika. To książka o dojrzewaniu, starzeniu się ciała i umysłu oraz (nie)zgodzie na taką sytuację, ale także o tym, że ciągle czeka nas coś nowego, że ciągle coś się zaczyna.

Matysiak to poetka, eseistka, redaktorka, od czasu do czasu tłumaczka. Autorka książek poetyckich, między innymi „Tyle nieznanych ryb” (2018), „Tiergarten” (2019), „Wsobne maszynki” (2020), „Na setkach wioseł” (2021), „Komandor Rattus” (2022), „Pojedynka” i „Przeczuwam słodycz” (2023) oraz „Trewir” (2024), a także zbioru małych próz „Spacja. Notatnik redaktorki” (2019). Prowadzi własne wydawnictwo Convivo, zajmuje się fotografią artystyczną.

*Dokonując zakupu publikacji, akceptujesz warunki regulaminu sklepu internetowego (dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Szczegóły publikacji

Stopka redakcyja

Tytuł: Srebro Fermiego
Autor: Anna Matysiak
Seria „Marzenia/herezje” pod redakcją Marka Zielińskiego i Tobiasza Melanowskiego, tom III
Opieka redakcyjna: Tobiasz Melanowski
Projekt okładki, opracowanie graficzne i skład: Paweł Pytel
Wydawca: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
Rok i miejsce wydania: Katowice 2024
Wydanie polskojęzyczne

Elementy techniczne

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 58
Wymiary: 19,5×11,5cm
ISBN: 978-83-64172-31-1

→ Premiera publikacji odbyła się w ramach ⅩⅩⅩⅢ Festiwalu Ars Cameralis podczas spotkania z Anną Matysiak, które poprowadziła Monika Glosowitz.

Zamów publikację

Srebro Fermiego
Cena: 35 PLN

Wiadomość ze szczegółami dotyczącymi zakończenia procesu zamówienia publikacji przyjdzie na wskazany przez Państwa adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych.

    Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis. Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.arscameralis.pl/regulamin-sklepu

    Polecamy

    • Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska

      Album fotograficzny prezentujący pejzaż społeczny oraz historię regionu w okresie Powstań Śląskich.

    • Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie

      Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski

      Drugie, pokolorowane wydanie komiksu poświęconego politycznej działalności Wojciecha Korfantego.

    • Tropy NaDziko — Postantologia

      Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Arkadiusz Kremza, Paweł Lekszycki, Bartłomiej Majzel, Maciej Melecki, Grzegorz Olszański, Paweł Sarna, Krzysztof Siwczyk / Wybór, opracowanie i komentarz: Dariusz Pawelec

      Zbiór poetycki podsumowujący szalone i istotne pod względem socjologicznym i literackim zjawisko, którym jest Trupa Poetycka NaDziko.

    • Dziennik Jurajski

      Wojciech Prażmowski

      Dwutomowa publikacja, na którą składają się: dziennik ze wspomnieniami i fotografiami autora oraz notes na własne zapiski.

    • Samotny Spacerowicz

      Zhu Hao / Tłumaczenie: Jarek Zawadzki

      Książka poetycka chińskiego poety, w której wierszom towarzyszą fotografie zrobione przez artystę w Katowicach.

    • W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless

      Jake i Dinos Chapman

      Katalog do niezwykłej wystawy realizowanej w ramach ⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis.

    • Peter i Pierre. Pierre Alechinsky i Peter Bramsen — czterdzieści lat przyjaźni artystycznej

      Pierre Alechinsky, Peter Bramsen

      Katalog do wystawy ukazującej współpracę litografa z artystą, których przyjaźń rozpoczęła się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.