Menu

I love ławki / I love benches

Autorzy: Marian Oslislo, Piotr Rypson
Cena: 40 PLN

Ławkowy słownik Oslisly zawiera dwa działy podstawowe — ławek pustych i drugi, ludzi na nich spoczywających. To jednocześnie dwie fundamentalne formy ławkowego bytu. Niezaludnione ławki na zdjęciach stanowią centralny punkt odniesienia dla otoczenia lub z nim się stapiają, jakby wyrastały z większego, organicznego układu.

Pusta ławka jest zaproszeniem. Wybieramy ją dla zatrzymania się w intymności własnej, odpoczynku, lektury lub obserwacji otoczenia. Zwykle niezbyt długo kontemplujemy wolne miejsce, śpiesząc się raczej, by je zająć i rozkoszując się prywatnością zaznaczyć stan chwilowego posiadania. / Piotr Rypson

Publikacja powstała jako katalog do wystawy „Marian Oslislo & SOKKA 50°25´84˝N/19°02´64”, która odbyła się w galerii „Czas” w Katowicach w dniach 13—24 maja 2011 roku. Podczas wystawy została zaprezentowana ławka Lightbench, zwracająca uwagę na problem energii — do oświetlenia ławki nocą zostaje wykorzystana energia zgromadzona w ciągu dnia.

*Dokonując zakupu publikacji akceptujesz warunki regulaminu sklepu internetowego (dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

O artystach

Marian Oslislo

Grafik, projektant, nauczyciel akademicki, profesor na Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi Pracownię Działań Multimedialnych.

SOKKA

Studio projektowe z Gliwic. Firmą kierują projektanci Katarzyna i Wojciech Sokołowscy. Ich projekty i realizacje cechuje połączenie funkcjonalności i estetyki z wykorzystaniem materiałów oraz technologii przyjaznych środowisku. Twórcy zaprezentowanej podczas wystawy ławki Lightbench.

Szczegóły publikacji

Stopka redakcyjna

Tytuł: I love ławki / I love benches
Fotografie: Marian Oslislo
Teksty: Piotr Rypson
Tłumaczenie: Michał Szczurowski, Anna Harasimowicz
Realizacja: Design Silesia we współpracy z Ars Cameralis
Koncepcja i projekt graficzny: Justyna Kucharczyk
Przygotowanie do druku: Dariusz Pilszczek
Wydawca: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris
Rok i miejsce wydania: Katowice 2011
Wydanie dwujęzyczne: polsko-angielskie

Elementy techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 130
Wymiary: 22x20cm
ISBN: 978–83–928793–8-1

→ Katalog do wystawy „Marian Oslislo & SOKKA 50°25´84˝N/19°02´64”, która miała miejsce w galerii „Czas” w Katowicach, w terminie 13—24 maja 2011

Zamów publikację

I love ławki / I love benches
Cena: 40 PLN

Wiadomość ze szczegółami dotyczącymi zakończenia procesu zamówienia publikacji przyjdzie na wskazany przez Państwa adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych.

  Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis. Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.arscameralis.pl/regulamin-sklepu

  Polecamy

  • Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska

   Album fotograficzny prezentujący pejzaż społeczny oraz historię regionu w okresie Powstań Śląskich.

  • Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie

   Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski

   Drugie, pokolorowane wydanie komiksu poświęconego politycznej działalności Wojciecha Korfantego.

  • Tropy NaDziko — Postantologia

   Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Arkadiusz Kremza, Paweł Lekszycki, Bartłomiej Majzel, Maciej Melecki, Grzegorz Olszański, Paweł Sarna, Krzysztof Siwczyk / Wybór, opracowanie i komentarz: Dariusz Pawelec

   Zbiór poetycki podsumowujący szalone i istotne pod względem socjologicznym i literackim zjawisko, którym jest Trupa Poetycka NaDziko.

  • Dziennik Jurajski

   Wojciech Prażmowski

   Dwutomowa publikacja, na którą składają się: dziennik ze wspomnieniami i fotografiami autora oraz notes na własne zapiski.

  • Samotny Spacerowicz

   Zhu Hao / Tłumaczenie: Jarek Zawadzki

   Książka poetycka chińskiego poety, w której wierszom towarzyszą fotografie zrobione przez artystę w Katowicach.

  • W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless

   Jake i Dinos Chapman

   Katalog do niezwykłej wystawy realizowanej w ramach ⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis.

  • Peter i Pierre. Pierre Alechinsky i Peter Bramsen — czterdzieści lat przyjaźni artystycznej

   Pierre Alechinsky, Peter Bramsen

   Katalog do wystawy ukazującej współpracę litografa z artystą, których przyjaźń rozpoczęła się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.