Menu

W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless

Autor: Jake i Dinos Chapman
Cena: 90 PLN

Katalog do wystawy

Pierwsza na polskim rynku wydawnictw artystycznych pozycja przybliżająca sztukę Jake’a i Dinosa Chapmanów. Jednych z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych przedstawicieli kręgu Young British Artists — skupiającego w latach 90-tych XX wieku wielu doskonale znanych obecnie brytyjskich artystów współczesnych (m.in. Damien Hirst, Mona Hatoum czy Marcus Harvey).

Zaprojektowana w intrygujący sposób publikacja, oprócz znakomitych reprodukcji prac braci Chapman, zawiera ekskluzywny wywiad z artystami oraz erudycyjny, nakreślający kontekst i sposób postrzegania przez nich sztuki, esej autorstwa kuratora wystawy doktora Roda Menghama, wykładowcy w Cambridge.

*Dokonując zakupu publikacji, akceptujesz warunki regulaminu sklepu internetowego (dostępny TUTAJ → po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

„Nie ma nic tak czarnego, jak czerń wewnątrz. Żadna czerń nie jest tak czarna, jak właśnie ta. Jesteśmy świadomi fenomenologicznej obecności próżni, wszakże jesteśmy również świadomi faktu, iż samo fenomenologiczne doświadczenie nie wystarcza”. / Jake & Dinos Chapman

O artystach

Jake & Dinos Chapman

Bracia Chapman tworzą od dwóch dekad jedne z najmocniejszych i najbardziej kontrowersyjnych dzieł na świecie. Na ich dorobek składają się rzeźby, instalacje, obrazy, ryciny, filmy i performanse. Ich produkcja odwołuje się do większości najważniejszych, tradycyjnych tematów zachodniej sztuki, ale posiada zawsze silne odniesienia do aktualności i wykazuje się niezrównaną pomysłowością. Obecnie, najbardziej rozpoznawalne są prawdopodobnie ich makiety z serii „Piekło” oraz ryciny odwołujące się do „Okropności wojny” Francisco Goi. Oba te projekty można było obejrzeć na wystawie w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Ich prace wielokrotnie poruszają temat następstw okrucieństw, niesprawiedliwości i nadużyć władzy, lecz zawsze przyprawione są niepokojącą miksturą obrazoburczości i komizmu, elegijności i farsy. Ich wspólna, podwójna kariera jest jednym, niekończącym się aktem wywrotowej dywersji, nieprzerwaną krytyką naszych czasów, które zarówno intelektualnie, jak i duchowo są tak niepokojące.

„Bracia Chapman są być może najbardziej prowokacyjnymi, współcześnie tworzącymi artystami. Ich twórczość łączy w sobie swawolność dziecięcej wyobraźni i zbiorczą pamięć europejskiej katastrofy. Jest ona jednocześnie żartobliwa i przerażająca, przyjemna i obrzydliwa i w efekcie wprawia widza w stan głębokiej dezorientacji”. / Rod Mengham, Jesus College, Cambridge

Szczegóły publikacji

Stopka redakcyjna

Tytuł: W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless
Autorzy: Jake i Dinos Chapman
Teksty: Rod Mengham, Marjorje Allthorpe-Guyton
Redakcja: Rod Mengham
Korekta: Olga Nowak
Tłumaczenie: Grzegorz Kozłowski
Projekt graficzny, skład, łamanie: Zofia Oslislo
Koordynator: Agnieszka Termińska
Wydawca: Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
Rok i miejsce wydania: Katowice 2011
Wydanie dwujęzyczne: polsko-angielskie

Elementy techniczne

Oprawa: twarda + pudełko
Liczba stron: 131
Wymiary: 24,5×16,5cm
ISBN: 978–83–928793–6–7

→ Projekt realizowany we współpracy z galerią White Cube w Londynie
→ Publikacja powstała w związku z wystawą „Jake & Dinos Chapman: In the Realm of the Senseless”, zorganizowaną w 2010 roku w ramach ⅩⅨ Festiwalu Ars Cameralis. Więcej o wystawie można przeczytać TUTAJ (po kliknięciu otworzy się nowa karta przeglądarki)

Zamów publikację

W królestwie bezrozumności / In the Realm of the Senseless
Cena: 90 PLN

Wiadomość ze szczegółami dotyczącymi zakończenia procesu zamówienia publikacji przyjdzie na wskazany przez Państwa adres mailowy w ciągu dwóch dni roboczych.

  Wysyłając zamówienie akceptujesz regulamin sklepu Ars Cameralis. Z regulaminem sklepu zapoznać się można pod adresem: www.arscameralis.pl/regulamin-sklepu

  Polecamy

  • Obrazy zmieniającego się świata. Fotografie Górnego Śląska

   Album fotograficzny prezentujący pejzaż społeczny oraz historię regionu w okresie Powstań Śląskich.

  • Korfanty. Komiks historyczny — wydanie drugie

   Krzysztof Wyrzykowski, Sławomir Zajączkowski

   Drugie, pokolorowane wydanie komiksu poświęconego politycznej działalności Wojciecha Korfantego.

  • Tropy NaDziko — Postantologia

   Wojciech Brzoska, Radosław Kobierski, Arkadiusz Kremza, Paweł Lekszycki, Bartłomiej Majzel, Maciej Melecki, Grzegorz Olszański, Paweł Sarna, Krzysztof Siwczyk / Wybór, opracowanie i komentarz: Dariusz Pawelec

   Zbiór poetycki podsumowujący szalone i istotne pod względem socjologicznym i literackim zjawisko, którym jest Trupa Poetycka NaDziko.

  • Dziennik Jurajski

   Wojciech Prażmowski

   Dwutomowa publikacja, na którą składają się: dziennik ze wspomnieniami i fotografiami autora oraz notes na własne zapiski.

  • Samotny Spacerowicz

   Zhu Hao / Tłumaczenie: Jarek Zawadzki

   Książka poetycka chińskiego poety, w której wierszom towarzyszą fotografie zrobione przez artystę w Katowicach.

  • Peter i Pierre. Pierre Alechinsky i Peter Bramsen — czterdzieści lat przyjaźni artystycznej

   Pierre Alechinsky, Peter Bramsen

   Katalog do wystawy ukazującej współpracę litografa z artystą, których przyjaźń rozpoczęła się jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku.

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia wygody przy korzystaniu z pełnej funkcjonalności. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki.